Nowe narzędzie Sybase do zarządzania bazami danych przechowywanymi w chmurach

Sybase zapowiedział nowy produkt przeznaczony dla niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Oprogramowanie SQL Anywhere OnDemand Edition ma ułatwić zarządzanie bazami danych, które są wykorzystywane przez aplikacje w chmurze.

Korzystając z usług SQL Anywhere OnDemand Edition niezależni dostawcy oprogramowania mogą zarządzać bazami danych przechowywanymi w chmurach, zapewniając im jednocześnie odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ponieważ rozwiązanie nie ogranicza dostawcy do konkretnej usługi hostingu ani architektury zarządzania danymi, ISV będą mogli tworzyć aplikacje oparte na chmurach, które wykorzystują połączenie rozwiązań w chmurze i prywatnych, hostowanych u danego ISV. SQL Anywhere OnDemand Edition może dostarczać bazy danych oraz skalować zasoby obliczeniowe na żądanie w górę i w dół, oferując możliwość współdzielenia zasobów obliczeniowych przez wielu najemców, odizolowując jednocześnie dane jednych najemców od drugich na poziomie plików.

Każda z baz traktowana jest indywidualnie, co umożliwia dostosowywanie samych baz, rozwiązań archiwizacyjnych do potrzeb poszczególnych klientów. Bazy danych przechowywane są w znanych lokalizacjach, a ich przenoszenie do innych może zostać ograniczone. Każda baza danych może obsługiwać w inny sposób uprawnienia użytkownika i uwierzytelnianie (szyfrowanie osobno dla każdego najemcy), a samowystarczalny magazyn danych odizolowany jest od wszystkich innych najemców w systemie. Obecnie możliwa jest rejestracja do testów beta rozwiązania SQL Anywhere OnDemand Edition. Wersja ta, nosząca nazwę "Fuji", będzie dostępna w ciągu 30 dni. Finalna wersja programu powinna być dostępna pod koniec bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200