Nowe narzędzia w informatyce śledczej

Wyzwania współczesnej informatyki śledczej, nowości w przepisach prawnych oraz nowe narzędzia i techniki analizy danych to główne tematy VI Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej.

Osoby zajmujące się profesjonalnie informatyką śledczą oraz bezpieczeństwem IT, coraz częściej poszukują efektywnych narzędzi, pozwalających zaoszczędzić czas i środki zainwestowane w analizowanie danych zlokalizowanych na przykład w chmurze czy na urządzeniach mobilnych. A tradycyjne metody jak i narzędzia wykorzystywane przez specjalistów informatyki śledczej w celach zabezpieczania danych powoli odchodzą do lamusa.

Dla Czytelników Computerworld.pl, organizatorzy przewidzieli specjalną promocyjną cenę uczestnictwa wynoszącą 299 zł. Aby z niej skorzystać w formularzu rejestracyjnym należy wpisać kod [CW]. Promocyjna cena obowiązuje do 30 września 2014 r.

Dlatego też podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej - Nowe narzędzia w informatyce śledczej, która odbędzie się 24 października 2014 r. w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie, przedstawione zostaną właśnie nowe narzędzia, techniki i rozwiązania, a także regulacje prawne, których bieżąca znajomość jest niezbędna dla specjalistów w tej dziedzinie.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Rząd Ghany pracuje nad regulacjami dotyczącymi AI

Prelegentami podczas konferencji będą polscy i zagraniczni eksperci z obszaru informatyki śledczej, a główne tematy zaplanowanych prezentacji to:

• Practice Guide for Digital Evidence czyli jak to się teraz robi w UK.

• Jak wygląda nowa jakość w fizycznej i logicznej analizie urządzeń mobilnych.

• Wyzwania współczesnej informatyki śledczej na przykładzie Cloud Forensics.

• Jak skutecznie deszyfrować zabezpieczone dane.

• Nowości prawne w zakresie wykorzystania narzędzi informatyki śledczej.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej - największa w Polsce organizacja skupiająca środowisko informatyków śledczych. Partnerem strategicznym jest firma Mediarecovery.

Patronat honorowy nad konferencją objęły m.in. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Prokuratura Generalna.

Patronem medialnym konferencji jest Computerworld.pl.

Szczegółowy harmonogram oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej konferencji www.siis.org.pl/konferencja. Liczba miejsc w spotkaniu jest ograniczona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200