Nowe narzędzia ułatwiają zadanie przechodzenia na system Windows 11

Mając na uwadze firmy, które nie przeszły jeszcze na system operacyjny Windows 11, Microsoft opracował dwa zaktualizowane pakiety narzędzi, które ułatwią im to zadanie. Noszą one nazwy Windows 11 and Office 365 Deployment Lab Kit oraz Windows 11 Onboarding Kit.

Grafika: Microsoft

Ponieważ wiele firm ciągle waha się z podjęciem decyzji o przejściu na system Windows 11, Microsoft postanowił im w tym pomóc. Pakiet Windows 11 and Office 365 Deployment Lab Kit (dostępny tutaj) ma na celu pomóc administratorom wykonywać tak ważne i zazwyczaj pracochłonne operacje, jak sprawdzanie czy posiadane przez firmę komputery stacjonarne można bez obaw modyfikować i instalować na nich system Windows 11 bez obaw o to, że uruchamiane na nich aplikacje będą dalej pracować poprawnie, a następnie przeprowadzić taką operację.

W skład pakietu wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Endpoint Configuration Manager, Office Customization Tool, OneDrive i Windows Autopilot, jak również narzędzie Windows Service, które razem z programami Configuration Manager i Windows Update for Business wykonują upgrade.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Z kolei pakiet Windows 11 Onboarding (dostępny tutaj) składa się z zestawu plików Office, które zawierają szablony i dokumenty pomagające administratorowi komunikować się z użytkownikami modyfikowanych komputerów i pomagać im poruszać się po nowym systemie operacyjnym.

Na początku tego miesiąca Microsoft zaprezentował też przewodnik symulujący operację przechodzenia na system Windows 11. Stara się on pokazać użytkownikom, że system Windows 11 funkcjonuje podobnie jak jego poprzednik (czyli Windows 10), zapewniając jednocześnie firmom większy poziom bezpieczeństwa, jak również nowe narzędzia zwiększające produktywność. Przewodnik został opracowany bazując w dużej mierze na doświadczeniu, jakie Microsoft zdobył w 2021 roku, wprowadzając wtedy system Windows 11 do prawie 200 tys. komputerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200