Nowe narzędzia chmurowe Cisco dla systemów OT

W trakcie niedawnej konferencji Cisco Live w Amsterdamie firma ogłosiła sporo nowości z zakresu cyberbezpieczeństwa i sieci. Wśród nich są rozwiązania dedykowane systemom OT i kontroli ich styku z systemami IT.

fot. Pixabay

Firmy rozszerzające swoje sieci na nowe obszary, stają przed dużymi wyzwaniami. Jednym z nich jest łączenie działania przedsiębiorstwa z infrastrukturą przemysłową, obejmującą sieci energetyczne, zakłady produkcyjne i sieci transportowe. Rozproszony charakter procesów sprawia, że zarządzanie sieciami jest skomplikowane, a wraz z cyfryzacją zasobów tych branż rośnie powierzchnia ataku w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego. To znany problem, który pojawił się wraz z otwarciem systemów OT na świat internetu. Łączenie IT i OT wymaga dziś dużo uwagi i przemodelowania podejścia od strony bezpieczeństwa procesów i danych. Cisco proponuje organizacjom nowe usługi w chmurze w swoim IoT Operations Dashboard, aby zwiększyć widoczność aktywów przemysłowych i bezpiecznie zarządzać nimi z dowolnego miejsca. Nowe narzędzia dla przemysłowych aplikacji IoT, uproszczone pulpity nawigacyjne do zbiorowych operacji IT i OT oraz elastyczna analiza ruchu sieciowego pozwolą zobaczyć i zabezpieczyć wszystkie zasoby organizacji. O jakich rozwiązaniach tu mowa? To między innymi Cisco Cyber Vision (zintegrowane z Cisco IoT Operations Dashboard, aby zapewnić zespołom IT i operacyjnym pełny wgląd w urządzenia IT i OT) czy Secure Equipment Access Plus, ułatwiające zespołom IT i OT zdalne wdrażanie, zarządzanie i rozwiązywanie problemów z podłączonym sprzętem. „Najskuteczniejszym sposobem zarządzania coraz bardziej złożonym środowiskiem biznesowym jest niezawodna łączność oraz pełna widoczność na poziomie operacji i aktywów organizacji. Niezbędne jest wiec silne partnerstwo pomiędzy wszystkimi zespołami – bezpieczeństwa, sieci i operacji. Dzięki tym innowacjom wyposażymy firmy w spójne, dostarczane z chmury narzędzia, które zapewnią wydajność i bezpieczeństwo korporacyjnej sieci IT w skali przemysłowych rozwiązań brzegowych” - podsumował Vikas Butaney, SVP/GM, SD-WAN, Cloud Connectivity and Industrial IoT Networking, Cisco.

Zobacz również:

  • Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s
  • Rośnie skala zagrożeń dla systemów OT
  • IBM Security QRadar SIEM pomoże zarządzić globalną strukturą odpowiedzialną za bezpieczeństwo
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200