Nowe narzędzia Cisco do obsługi biznesowych grup roboczych

Cisco zaprezentował oprogramowanie Project Squared – narzędzie klasy “enterprise” przeznaczone dla grup roboczych, pozwalające ich członkom, przy pomocy komputerów lub urządzeń mobilnych współużytkować pliki, prowadzić rozmowy i wideokonferencje oraz wymieniać informacje tekstowe.

Wersja beta rozwiązania Project Squared została zaprezentowana kilka dni temu na konferencji Collaboration Summit i jest obecnie dostępna tutaj bezpłatnie dla urządzeń iOS i Android. Aplikację można też instalować na komputerach MacOS. Z webowej wersji rozwiązania mogą natomiast korzystać użytkownicy przeglądarek Chrome, Firefox i Safari.

Project Squared bazuje w dużej części na firmowej, chmurowej platformie Cisco Collaboration Cloud opracowane przez Cisco w ramach strategii Intercloud. Dlatego wszystkie sesje Project Squared prowadzone między użytkownikami tej aplikacji są inicjowane i następnie obsługiwane przez firmową chmurę Cisco, która szyfruje dane w trybie "end to end". Dlatego firma zapewnia, ze rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne.

Zobacz również:

Cisco ma obecnie w ofercie kilka narzędzi do obsługiwania grup roboczych i produkty typu UC (zunifikowana komunikacja). Można tu wymienić takie aplikacje, jak WebEx czy Jabber. Na razie firma nie informuje, czy w dłuższej perspektywie rozwiązanie Project Squared zastąpi jedną z tych aplikacji. Wiadomo natomiast, że Project Squared można integrować z WebEx oraz z innymi zewnętrznymi aplikacjami i usługami, takimi jak Microsoft Active Directory czy z usługą Box (chmurowa pamięć masowa).

Podstawowa wersja aplikacji ma być bezpłatna. Cisco zapowiada, że będzie też oferować wzbogaconą o dodatkowe możliwości, płatną wersję rozwiązania (premium), którego oficjalna premiera planowana jest na drugi kwartał 2015 r.


TOP 200