Nowe możliwości multicloud

Firmy Oracle i Equinix rozszerzyły zasięg swojej współpracy – teraz obejmuje także teren Polski. Ich klientom umożliwi to korzystanie z wielu chmur różnych dostawców.

Nowe możliwości multicloud

Model multicloud powoli zyskuje na popularności. W ten trend wpisuje się ogłoszona właśnie, rozszerzona współpraca Oracle z Equinix, która umożliwia firmom realizowanie strategii korzystania z wielu chmur. Platforma Equinix zapewnia bezpośrednie połączenie z dostawcami różnych chmur i dedykowanych usług IT. Ułatwia to narzędzie ECX Fabric, umożliwiające łączność z wieloma chmurami za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika portalu. Dostarczana przez Equinix technologia Network Edge zapewnia wirtualne usługi sieciowe, które działają na platformie zoptymalizowanej pod kątem natychmiastowego wdrożenia i połączenia usług sieciowych.

„To wspaniale móc przenieść nasze relacje z firmą Oracle do Polski i rozszerzyć bezpośrednią, bezpieczną łączność z Oracle Cloud. Współpraca oznacza, że klienci mogą ominąć publiczny internet podczas łączenia się z Oracle Cloud Infrastructure, a tym samym bezpiecznie wymieniać obciążenia aplikacji i baz danych Oracle między infrastrukturą lokalną a dostawcami usług w chmurze”- powiedział Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce. „To oznacza realne wsparcie dla organizacji w Polsce w realizowaniu przez nie projektów transformacji cyfrowej – co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji gospodarczej” - dodał.

Zobacz również:

  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • GPW przenosi swój nowy system transakcyjny
  • Cisco i Nutanix upraszczają środowiska multicloud, by przyspieszyć cyfryzację biznesu

Equinix obsługuje dużą część światowych platform chmur publicznych, zapewniając bezpośredni dostęp do rozwiązań ponad 2900 dostawców usług w chmurze za pośrednictwem ponad 210 centrów danych na świecie. Połączenie z Oracle Cloud Infrastructure jest dostępne z 19 regionów chmurowych Oracle na świecie. Dla klientów w Polsce najważniejsze są centra w Londynie i Frankfurcie oraz w Amsterdamie – w tym ostatnim ośrodku działa także połączenie pomiędzy chmurami Oracle Cloud Infrastructure i Microsoft Azure. „Współpraca Oracle i Equinix w Polsce oznacza wiele korzyści dla istniejących i potencjalnych klientów. Infrastruktura Equinix umożliwia bezpieczne i wydajne punkty styku chmury publicznej Oracle Cloud z wszystkimi dużymi dostawcami chmur oraz upraszcza wdrożenie strategii multicloud dzięki możliwości łączenia się z jednego portu do wielu usług w różnych chmurach, w różnych regionach chmurowych. Dzięki zastosowaniu prywatnych łączy zagwarantowana jest wysoka wydajność i niezawodność” – skomentował Tomasz Bochenek, Dyrektor Generalny Oracle Polska.

„Bezpośrednie i bezpieczne połączenie klientów do Oracle Cloud Infrastructure z wykorzystaniem technologii FastConnect i za pośrednictwem usługi Equinix zapewnia łatwiejsze i szybsze przenoszenie aplikacji i danych z środowisk on-premise do chmury Oracle Cloud w modelu lift and shift” – podkreślił Tomasz Witos, ekspert działu Oracle Cloud Business Development.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200