Nowe modele zasilaczy Back-UPS ES firmy APC

APC by Schneider Electric wprowadza na rynek unowocześnioną wersję modeli zasilaczy APC Back-UPS ES 550 i 700. Nowe modele zostały wyposażone w funkcję Power Saving pozwalającą na ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Ponadto, nowe UPS-y zapewniają podłączonym do nich urządzeniom podtrzymanie bateryjne w przypadku zaniku zasilania oraz ochronę przeciwprzepięciową.

Zasilacze Back-UPS ES 550 i 700 charakteryzuje funkcja płynnego włączania trybu oszczędność energii, a producent wzbogacił je o technologię SmartShedding, dzięki której gniazdo master urządzenia wyczuwa, kiedy komputer został wyłączony lub przełączył się w tryb uśpienia i odcina dopływ prądu do nieużywanych urządzeń. Oszczędza więc energię oraz pieniądze użytkowników - średnio ok. 60 złotych rocznie. Obliczenia te oparte są na obserwacji sprzętu podłączonego do prądu w trybie stand-by i zużywającego 25 kilowatów na godzinę przez 21 godzin dziennie, przy założeniu kosztów 0,30 zł za kilowatogodzinę.

Nowe modele zasilaczy Back-UPS ES firmy APC
Zasilacze APC Back-UPS ES 550 oraz 700 są wyposażone w osiem gniazdek, z których wszystkie są chronione przed przepięciami a 4 z tych gniazd zapewniają ponadto zasilanie bezprzerwowe, umożliwiając pracę podczas krótkich i średnich okresów braku zasilania. Dodatkowo zasilacze Back-UPS ES 550 i 700 oferują ochronę przeciwprzepięciową dla aparatów telefonicznych oraz kabli sieci Ethernet. Port do przesyłania danych umożliwia komunikację z zainstalowaną na komputerze aplikacją PowerChute, dzięki czemu system jest automatycznie zamykany w przypadku dłuższej przerwy w dostawie energii.

Zobacz również:

  • Zasilanie infrastruktury IT - oto najpopularniejsze zagrożenia

W Polsce jako pierwszy będzie dostępny model Back-UPS ES 700VA w sugerowanej cenie detalicznej 397 złotych, model Back-UPS ES 550VA będzie dostępny w cenie 339 złotych.

Czytaj również o innym produkcie firmy APC w artykule "Szafy NetShelter do budowania serwerowni w przestrzeni biurowej".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200