Nowe modele wirtualnych napędów taśmowych CentricStor

Fujitsu Siemens opracował nowe modele wirtualnych napędów taśmowych CentricStor, które mogą być stosowane również w małych i średnich firmach oraz w oddziałach dużych przedsiębiorstw.

CentricStor to kompletne rozwiązanie do archiwizacji z dysku na dysk i z dysku na taśmę. Rozwiązanie przesyła automatycznie nagromadzone dane z dysku do pojemnych bibliotek taśm, zgodnie z ustalonymi regułami.

Nowe modele wirtualnych napędów taśmowych CentricStor
Rozwiązania CentricStor były do tej pory dostępne dla dużych centrów przetwarzania danych. Obecnie Fujitsu Siemens oferuje zróżnicowane modele rozwiązań CentricStor, co umożliwia korzystanie z technologii wirtualnych napędów taśm również małym firmom, oddziałom terenowym przedsiębiorstw oraz użytkownikom systemów mainframe klasy podstawowej.

Zobacz również:

  • Zrównoważony rozwój – kierunek nie jest łatwy

Fujitsu oferuje obecnie następujące modele urządzeń CentricStor:

Modele CentricStor VTA (Virtual Tape Appliance)

CentricStor VTA (Virtual Tape Appliance - wirtualne urządzenie taśmowe) jest platformą klasy enterprise z serii rozwiązań CentricStor. Rozwiązanie CentricStor VTA jest dostępne w pięciu różnych modelach (CentricStor VTA 1000/2000/3000/4000/5000), które zastępują dwa wcześniejsze modele - CentricStor 100 i CentricStor 400.

Modele CentricStor VTC (Virtual Tape Controller)

CentricStor VTC (Virtual Tape Controller - wirtualny kontroler napędów taśm) jest platformą udostępniającą od 16 do 32 wirtualnych napędów. Po zainstalowaniu kontrolerów CentricStor VTC w biurach terenowych, administrator może centralnie zarządzać wszystkimi systemami za pomocą znanego interfejsu użytkownika i znanych narzędzi.

CentricStor SBU (Smart Backup Unit)

CentricStor SBU (Smart Backup Unit - inteligentny moduł tworzenia kopii zapasowych) jest dostępny jako dostosowane rozwiązanie działające w systemie operacyjnym BS2000/OSD firmy Fujitsu albo OS/400, VM lub VSE firmy IBM. Całe rozwiązanie składa się z kontrolera CentricStor VTC, biblioteki taśm z napędami LTO, niezbędnego oprogramowania oraz procesora sterującego.

Więcej informacji o rozwiązaniach CentricStor tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200