Nowe inicjatywy SNIA

Stowarzyszenie SNIA (Storage Networking Industry Association) podjęło w grudniu dwie inicjatywy zmierzające do opracowania standardów koncentrujących się na dwóch zagadnieniach: zarządzanie danymi i metody ochrony oraz odzyskiwania danych.

Pierwsza inicjatywa nosi nazwę Data Protection Initiative, a druga Information Lifecycle Management Initiative.

Grupa robocza Data Protection Initiative opracuje model ochrony danych oraz przygotuje szereg dokumentów (w tym słownik) zawierających zalecenia dotyczące sposóbu zabezpieczenia danych. Grupa zamierza współpracować z użytkownikami korporacyjnymi celem zdefiniowania norm stosowanych przy określaniu, które dane są ważne, a które mniej ważne, i jak je należy traktować.

Zobacz również:

  • 8 błędów strategii danych, których należy unikać
  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage

Grupa robocza Information Lifecycle Management Initiative zajmie się danymi, które muszą być przechowywane przez dłuższy okres czasu (information lifecycle management). Zespół zaproponuje też rozwiązania pozwalające integrować sprzęt i oprogramowanie oferowane przez różnych producentów pamięci masowych.

SNIA to stowarzyszenie non-profit, składające się z przedstawicieli delegowanych przez wiodących producentów pamięci masowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200