Nowe funkcje w Teams zadbają, abyśmy nie przegapili wiadomości

W marcu 2023 roku komunikator sieciowy dla firm Microsoft Teams otrzymał sporo nowych funkcji. Sprawią one, że nie zapomnimy już o nieprzeczytanych wiadomościach.

Microsoft Teams to jeden z najpopularniejszych komunikatorów sieciowych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. Swoją popularność zawdzięcza integracji z pakietem usług biurowych Microsoft 365, a także pandemii koronawirusa, która wprowadziła Teamsy m. in. do sektora edukacji.

Nowe funkcje komunikatora sieciowego Microsoft Teams
Źródło: microsoft.com

Nowe funkcje komunikatora sieciowego Microsoft Teams

Źródło: microsoft.com

W marcu 2023 roku firma Microsoft zaprezentowała przeprojektowaną aplikację Microsoft Teams na Windowsa i macOS. Najważniejsza funkcją nowej wersji Teams jest znaczne odchudzenie aplikacji, która jest zauważalnie szybsza, a jednocześnie zużywa nawet do 50% mniej pamięci operacyjnej. Program trafi na rynek w późniejszym okresie czasu, ale użytkownicy Teamsów mogą już korzystać z kilku nowości, które udostępniono w poprzednim miesiącu.

Zobacz również:

Komunikator sieciowy Microsoft Teams otrzymał między innymi funkcję ułatwienia identyfikacji powiadomień, wsparcie dla odtwarzania filmów ze społecznościami czy też ulepszone zapraszanie osób na spotkania poprzez wiadomości SMS.

Zaktualizowano także opcje dotyczące udostępniania treści.

Od marca 2023 roku wszystkie wersje Microsoft Teams (darmowa i korporacyjna) oraz Czatów systemu operacyjnego Windows 11 wyświetlają nieprzeczytane powiadomienia na pasku zadań z wykorzystaniem czerwonej kropki sygnalizacyjnej. Oznacza ona nieprzeczytaną konwersację, reakcje na wiadomość lub inne powiadomienie wysłane przez aplikację np. o pojawieniu się nowej aktualizacji.

Podczas planowania nowego spotkania w programie Teams (wersji bezpłatnej) w systemie Windows 11 można podać numer telefonu jako odbiorcę, a osoba ta otrzyma zaproszenie na spotkanie za pośrednictwem wiadomości SMS zawierającej łącze umożliwiające dołączenie do spotkania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200