Nowe dyski twarde od Hitachi

Firma Hitachi zaprezentowała trzy nowe twarde dyski dla wymagającego użytkownika. Zewnętrzne i wewnętrzne dyski mają maksymalną pojemnośc aż trzech terabajtów i działają również w środowisku Windows XP. Kolejną nowością są cieniutkie twarde dyski Travelstar.

Pierwszy z zaprezentowanych twardych dysków to Deskstar internal HDD Kit. Ma on oczywiście pojemność 3TB i jak donosi jego producent, z powodzeniem może działać w środowisku Windows XP. Bez potrzeby instalowania dodatkowych sterowników czy dodatkowych urządzeń, ma on sobie poradzić z maksymalną wielkością dysków (2,2TB) jaką obsługuje 32-bitowy XP.

Kolejna nowością jest Hitachi XL USB 2.0. To zewnętrzny dysk twardy, który można podłączyć zarówno do pecetów jak i do komputerów Mac i ustawić zarówno w pionie jak i poziomie. I ten dysk ma maksymalną pojemność 3TB. Ostatnie nowości Hitachi to wewnętrzne twarde dyski 7K3000 i 5K3000. Te urządzenia chwalone są za cichą pracę, niewielki pobór energii elektrycznej i zmniejszone wydzielanie ciepła.

Dwa pierwsze urządzenia posiadają 64MB bufor pamięci i interfejs SATA (6GB/s) i powinny trafić do sklepów jeszcze w tym tygodniu. Za Deskstar Internal Hard Drive Kit w wersji 3TB trzeba zapłacić 250 dolarów. XL Dekstop External Drive kosztuje 250 dolarów (3TB) lub 169 dolarów (2TB) albo 99 dolarów (1TB).

Do tych sprzętowych nowości dołączają twarde dyski z serii Travelstar Z5K500. Mają one pojemność 500, 320 lub 250 GB przy 8MB cache’u. Firma Hitachi zaznacza, że są to cieniutkie urządzenia - w najgrubszym miejscu mają zaledwie 7mm. Choć ich cena nie została podana do publicznej wiadomości, to wiadomo, że do sklepów powinny trafić jeszcze w tym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200