Nowe drukarki HP

Hewlett-Packard przedstawił PhotoSmart 1325 i PhotoSmart 1115 - dwa nowe modele fotorealistycznych drukarek atramentowych oraz DeskJet 995c - wyposażoną w technologię Bluetooth.

Hewlett-Packard przedstawił PhotoSmart 1325 i PhotoSmart 1115 - dwa nowe modele fotorealistycznych drukarek atramentowych oraz DeskJet 995c - wyposażoną w technologię Bluetooth.

HP PhotoSmart 1315 wyposażona jest w kolorowy ekran LCD o szerokości 6 cm, pozwalający przeglądać zdjęcia zapisane na kartach pamięci oraz wykonywać proste funkcje edycyjne (obracanie, zoomowanie i wycinanie).Urządzenie umożliwia także wybór trybu drukowania (kolorowy, czarno-biały, sepia, „antique”) bez potrzeby włączania komputera. Panel kontrolny PhotoSmart 1315 pozwala także na dodawanie do wydruków informacji o dacie i godzinie, automatyczne dołączanie wybranych zdjęć do listów elektronicznych oraz synchronizację plików zgromadzonych na kartach pamięci drukarki z plikami zapisanymi na dysku twardym komputera. PhotoSmart 1315 drukuje 17 stron na minutę w trybie czarno-białym i 13 stron na minutę w trybie kolorowym. Urządzenie współpracuje z kartami pamięci CompactFlash, SmartMedia, Microdrive i Sony Memory Stick.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler

Drugi zaprezentowany model drukarki - HP PhotoSmart 1115 także zaopatrzony jest w panel kontrolny, przycisk anulujący drukowanie, wskaźnik poziomu atramentu oraz przycisk „save”, za pomocą którego można zapisać zawartość kart CompactFlash i SmartMemory na komputerze PC. Photo Smart 1115 drukuje 12 stron czarno-białych na minutę i 10 w kolorze. Obie drukarki mają być dostępne w listopadzie 2001. Cena HP PhotoSmart 1315 ma wynosić ok 633 USD, natomiast za HP PhotoSmart 1115 trzeba będzie zapłacić ok. 320 USD.

Oprócz tego Hewlett-Packard zaprezentował pierwszą drukarkę wyposażoną w technologię Bluetooth - DeskJet 995c, która pozwala na bezprzewodowe drukowanie dokumentów bezpośrednio z notebooków, paltopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń obsługujących Bluetooth, z odległości do 10 metrów. DeskJet 995c oferuje kolorowe wydruki w rozdzielczości 2,400 x 1,200 dpi, wyposażona jest w 8MB pamięci RAM, optyczny czujnik rodzaju papieru i opcję drukowania dwustronnego. Szybkość drukowania wynosi natomiast 17 stron na minutę dla wydruków czarno-białych i 13 stron na minutę w kolorze. Cena urządzenia to 590 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200