Nowe chipsety Intela

W trzecim kwartale tego roku pojawią się na rynku nowe chipsety Intela z segmentu "entry-level". Mowa tu o układzie G31 Express i P31 Express.

Intel planuje wprowadzenie na rynek dwóch nowych chipsetów klasy podstawowej (ang. entry-level) - modeli G31 Express i P31 Express. Powinny one trafić do producentów płyt głównych w trzecim kwartale tego roku - ich zadaniem będzie zastąpienie chipsetów Intel 946GZ/PL i 945G.

Oba nowe układy obsługują procesory Intel Core 2 Duo oraz Quad, jak również nadchodzące, wykonane w 45-nanometrowym procesie produkcyjnym układy Yorkfield i Wolfdale. G31 Express/P31 Express wspierają szynę systemową 1066 MHz, pamięci DDR2-800 (do 4 GB) oraz pozwalają na skorzystanie z jednego slotu PCI-Express x16. Do współpracy z nimi przewidziano mostek południowy ICH7. Model G31 ma oferować również zintegrowany układ graficzny Intel GMA 3100.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200