Nowe centrum BPO w Warszawie

Spółka Dynamic Generation do końca br. zatrudni 30 osób w warszawskim centrum, a kolejne 100 osób w ciągu najbliższych trzech lat. Firma ta została założona przez Steve'a Dee, wiceprezesa Page Computers, jednej z sieci zajmujących się sprzedażą sprzętu i oprogramowania w Internecie.

Dynamic Generation będzie pełniła funkcję centrum Business Process Outsourcing (BPO) dla zlokalizowanej w Los Angeles korporacji. Pierwszym zadaniem warszawskiego centrum będzie zaprojektowanie i wdrożenie nowej platformy e-commerce dla Page Computers. W przyszłości warszawski ośrodek ma również pełnić rolę centrum świadczącego usługi klientom zewnętrznym.

"Początkowo wybraliśmy na umiejscowienie centrum Rumunię, która oferuje atrakcyjne warunki, jeśli chodzi o płace i liczbę absolwentów wyższych studiów o profilu informatycznym. Polska była przez nas brana pod uwagę dopiero jako druga, przede wszystkim ze względu na wysokie podatki. Po odwiedzeniu obu państw okazało się jednak, że Polska jest nam bliższa kulturowo. Z powodu podatków oczywiście ta inwestycja nie będzie tak duża, jak zakładaliśmy na początku" - mówi Brian De Vane z Page Computers.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200