Nowe Web Gadu-Gadu

Web Gadu-Gadu, czyli polski komunikator dostępny przez przeglądarkę internetową, został zaprezentowany w testowej wersji 2.0. To przydatne rozwiązanie gdy nie można zainstalować klienta klasycznego Gadu-Gadu, np. w kawiarence internetowej.

Nowa wersja komunikatora działa w przeglądarkach Internet Explorer (od wersji 5.5) oraz Mozilla Firefox (od wersji 1.5). Web Gadu-Gadu 2.0 beta, w odróżnieniu od poprzedniej edycji, nie wymaga maszyny wirtualnej Javy, wykorzystuje natomiast zbiór technologii określanych wspólnie terminem AJAX. Dzięki temu niepotrzebne jest żadne dodatkowe oprogramowanie poza przeglądarką, a aplikacji działa szybciej niż poprzednia wersja.

Nowe Web Gadu-Gadu

Web Gadu-Gadu należała się nowa odsłona, poprzednia wersja była ostatni raz aktualizowana w marcu 2005. Warto jednak zaznaczyć, że nowe Web Gadu-Gadu może działać niestabilnie gdyż jest to wersja beta.

Aby skorzystać z komunikatora należy wejść na stronęhttp://web20.gadu-gadu.pl i zalogować się podając swój numer i hasło. Połączenie przy logowaniu jest szyfrowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200