Nowe P4 znowu w sprzedaży

Intel poinformował, że wznowił dystrybucję nowych procesorów z serii Pentium 4, taktowanych zegarem o częstotliwości 3 GHz i pracujących z szyną systemową 800 MHz.

Przypomnijmy - koncern wstrzymał dostarczanie nowych układów do dystrybutorów zaraz po oficjalnym ogłoszeniu dostępności nowych P4. Oficjalnie jako powód takiego posunięcia podano wykrycie w procesorach "niewielkich anomalii, wystepujących wyłącznie w warunkach laboratoryjnych przy bardzo dużym obciążeniu niektórych układów".

Rzecznik Intela, George Alfs, poinformował, że procesory trafią najpierw do największych producentów zestawów komputerowych, m.in. do HP, Della i Gateway'a. Firmy te otrzymały także opracowaną przez Intela poprawkę software'ową dla nowych P4, która ma całkowicie wyeliminować prawdopodobieństwo wystąpienia owaych "anomalii".

Intel odmawia udzielenia informacji na temat liczby P4 3 GHz z 800-megahercowym FSB, sprzedanych przed wykryciem usterki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200