Nowe IBM PS/1

Na rynku ukazała się nowa seria komputerów osobistych klasy IBM PS/1. Maszyny te, od momentu wprowadzenia na rynek w 1990 r. wielokrotnie ulepszano.

Na rynku ukazała się nowa seria komputerów osobistych klasy IBM PS/1. Maszyny te, od momentu wprowadzenia na rynek w 1990 r. wielokrotnie ulepszano.

Wszystkie komputery z nowej serii wyposażono w opcję Rapid Resume, ułatwiającą korzystanie z systemu Windows. Funkcja ta pozwala na zapamiętanie stanu systemu i po wyłączeniu komputera z sieci i oraz powtórnym uruchomieniu, pozwala na natychmiastowy powrót do pracy. Dodatkowo, komputery wyposażono w Smart Energy System - opatentowany przez IBM system oszczędzania energii.

Seria zawiera modele o różnych obudowach (od modeli klasy desktop przez miniwieżę do multimedialnego systemu Media Explorer) i procesorach (od 486SX do 486DX2). Zamontowano w nich twarde dyski o pojemności 253 MB. Wszystkie modele mają 512 kB do 1 MB pamięci video RAM na karcie graficznej lub szynie lokalnej. Standardowa pamięć RAM to 2-4 MB (maks. 64 MB). Każdy komputer z nowej serii ma też stację dysków 3.5". Nowe PS/1 wyposażono w kolorowe 14" monitory SVGA 14" z bezodbiciową powłoką ekranu. Model Media Explorer posiada dodatkowo CD-ROM (zgodny z PhotoCD Kodaka), kartę SoundBlaster oraz dwa głośniki stereo.

Komputery mają zainstalowane: MS-DOS 6.0, Microsoft Windows 3.1 i Microsoft Works for Windows. Dodatkowe programy przygotowane specjalnie dla nowych modeli to: PS/1 Fitness (z modułem antywirusowym), PS/1 Index, PS/1 Tutorial, Computer Basics i User Tips.

PS/1 nowej serii posiadają duże możliwości rozszerzenia systemu. Wyposażono je w 3-8 miejsc na karty oraz 3-6 na urządzenia. Wszystkie modele klasy 486SX i DX mają możliwość upgrade'u do Intel OverDrive, zaś DX i DX2 - do Pentium.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200