Nowa wersja pakietu baramundi Management Suite

Niemiecka firma baramundi software AG informuje, że najnowsza wersja jej pakietu baramundi Management Suite została zintegrowana z programem rejestracji urządzeń (DEP) firmy Apple oraz z systemem Windows 10.

Firma projektuje oprogramowanie do zarządzania klientami i serwerami do automatycznej instalacji systemów operacyjnych i programów w środowiskach Windows. Integracja z programem rejestracji oznacza, ze użytkownicy pakietu baramundi Management Suite 2015 mogą zarządzać nowymi urządzeniami z systemem iOS. Firma połączyła pakiet z odpowiednimi usługami Apple, a warunkiem korzystania z programu jest rejestracja na stronie Apple oraz zakup urządzenia u autoryzowanego dystrybutora objętego programem DEP.

Narzędzie Client Management firmy baramundi jest obecnie kompatybilne z kompilacją poglądową (Technical Preview) systemu Windows 10. Wcześniejsza wersja pakietu oferowała możliwość połączenia kilku czynności administracyjnych w jedno zadanie, jeśli miały one być wykonane na urządzeniach z Windows. W nowej wersji funkcja ta jest dostępna także dla platform mobilnych oraz Mac OS X. W rezultacie, w ramach jednego zadania możliwa jest np. dystrybucja aplikacji na urządzeniach działających na różnych platformach.

Zobacz również:

  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

Dopełnienie oferty baramundi Management Suite stanowi współpraca z producentem oprogramowania amando. Specjalny interfejs umożliwia połączenie proponowanych przez niego rozwiązań do zarządzania licencjami, e:SAM oraz Miss Marple Enterprise Edition z pakietem baramundi Management Suite. Dzięki temu administratorzy IT mogą jednocześnie zarządzać urządzeniami końcowymi, oprogramowaniem oraz licencjami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200