Nowa wersja Windows OneCare

Microsoft przygotował nową wersję testową systemu OneCare - czyli zestawu aplikacji zabezpieczających system Windows, w skład którego wchodzi m.in. program antywirusowy, antyspyware'owy oraz firewall. W uaktualnionej wersji pojawiła się m.in. opcja automatycznego skanowania plików otrzymanych za pośrednictwem komunikatora internetowego oraz możliwość rozpoczęcia skanowania z menu kontekstowego.

O OneCare (usługa początkowo znana była pod roboczą nazwą A1) pisaliśmy już kilkakrotnie - m.in. w tekście "Microsoft rozpoczyna testy antywirusa". Podstawowym zadaniem systemu jest zintegrowanie wszystkich produktów koncernu związanych z bezpieczeństwem Windows. W jego skład będą również wchodziły narzędzia do optymalizacji ustawień systemowych. Wiadomo już, że usługa ta będzie płatna - aczkolwiek wciąż nie wiadomo, ile może ona kosztować.

W wydaniu udostępnionym właśnie testerom z koncernu pojawiło się kilka nowych opcji (m.in. automatyczne skanowanie plików otrzymanych za pośrednictwem komunikatora internetowego, możliwość rozpoczęcia skanowania z menu kontekstowego), usunięto też z niego wszystkie wykryte do tej pory błędy. Warto również wspomnieć o wprowadzeniu możliwości wykonywania back-upu danych na zewnętrznych dyskach. Microsoft informuje również o wprowadzeniu znaczących zmian w systemie pomocy.

Zobacz również:

  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?

Usługa Windows OneCare jest na razie dostępna we wczesnej wersji testowej (oficjalna beta pojawić ma się jeszcze w tym roku). Nie wiadomo, kiedy Microsoft zamierza zakończyć testy i zaprezentować jej finalną wersję.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie koncernu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200