Nowa wersja NetScreen-IDP

NetScreen Technologies udostępniła nową wersję systemu zabezpieczeń NetScreen-IDP, zawierającą mechanizmy ochrony przed zagrożeniami związanymi z używaniem przez pracowników firm internetowych aplikacji współdzielenia zasobów i komunikacji P2P ($Peer-to-Peer$).

Według prognoz IDC z tego typu usług bezpośredniej komunikacji poprzez Internet do roku 2005 będzie korzystać ponad 229 mln pracowników firm na świecie. Aplikacje te umożliwiają bowiem znaczące podniesienie efektywności pracy i cieszą się coraz większą popularnością.

Usługi P2P wprowadzają jednak nowe zagrożenia dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw, m.in. pozwalają pracownikom na kopiowanie plików wykonywalnych, które na stacji użytkownika mogą z łatwością otworzyć "tylne drzwi" i umożliwić nieupoważnione wejście do sieci wewnętrznej przedsiębiorstwa intruzom z Internetu.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

Nowa wersja NetScreen-IDP dostępna w modelach IDP 10, 100 i 500, zawiera mechanizmy detekcji ataków i ochrony m.in. dla aplikacji takich jak MSN.

W nowej wersji systemu NetScreen-IDP zostały dodane także mechanizmy dekodowania i analizy 10 nowych protokołów (m.in. MIME encoded SMTP, MS-RPC) oraz obsługa sieci wirtualnych VLAN (802.1Q Tagging) i wirtualnych ruterów (Virtual Router).

Więcej informacji na temat NetScreen-IDP można znaleźć na stronie:http://www.netscreen.pl/html/onesecure.html .

Autoryzowanym dystrybutorem NetScreen Technologies jest Clico. (http://www.clico.pl)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200