Nowa wersja IBM WebSphere Portal

IBM przygotowuje nową wersję oprogramowania WebSphere Portal. Nowa wersja portalu pozwala na optymalizację pracy z aplikacjami kompozytowymi.

WebSphere Portal 6.0 ma umożliwiać zwiększenie wydajność aplikacji kompozytowych, które łączą dane pochodzące z wielu źródeł, dostarczając użytkownikom informacje w zależności od ich roli i realizowanych zadań.

Najnowsza wersja WebSphere Portal zawierać będzie narzędzie do budowania przepływów zadań. Pozwoli na tworzenie i modyfikowanie przepływu zadań dostosowanego do potrzeb poszczególnych działów.

Zobacz również:

  • Red Hat uruchomił portal ułatwiający projektowanie aplikacji

Większość procesów biznesowych wiąże się z tworzeniem lub wypełnianiem formularzy. IBM WebSphere Portal 6.0 pozwala na łączenie przepływu zadań z funkcjami formularzy elektronicznych IBM Workplace Forms. Elektroniczne formularze otwierają się w standardowym interfejsie portalu, co pozwala na uzyskiwanie informacji z innych aplikacji podczas tworzenia, edytowania lub przeglądania formularzy. Wypełniony formularz można automatycznie skierować do następnej osoby albo zapisać w repozytorium.

W skład najnowszej wersji WebSphere Portal wchodzi także oprogramowanie IBM Workplace Web Content Management 6.0, ułatwiające tworzenie oraz publikowanie treści stron WWW. Pracę administratora ułatwia wspólna konsola do zarządzania programami WebSphere Portal i Workplace Web Content Management.

WebSphere Portal 6.0 może współpracować z oprogramowaniem WebSphere Portlet Factory - środowiskiem programistycznym, automatyzującym proces tworzenia i wdrażania portletów opartych na architekturze SOA. Umożliwia ono wykorzystanie istniejących aplikacji do tworzenia portletów, z których tworzy się aplikacje kompozytowe.

IBM WebSphere Portal 6.0 ma być dostępny w trzecim kwartale 2006 roku, w wersjach dla systemów Linux, AIX, HP, Microsoft Windows, i5OS oraz Sun.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200