Nowa struktura Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Zmieni się dotychczasowa struktura Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIiT). Tak postanowiono na Walnym Zgromadzeniu członków, które odbyło się 29 stycznia br.

Zmieni się dotychczasowa struktura Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIiT). Tak postanowiono na Walnym Zgromadzeniu członków, które odbyło się 29 stycznia br.

W ramach nowej struktury powstały zespoły, które zajmą się czterema segmentami rynku: producentów i dystrybutorów, oprogramowania i usług, usług dodanych oraz operatorów telekomunikacyjnych. Grupy będą miały dużą niezależność, którą zapewnią im własne budżety. Same będą określały cele swoich działań i sposoby ich realizacji. Rolę kierowniczą w nich będą pełnić wiceprezesi, wybrani do poszczególnych grup. Prezes PIIiT zajmie się koordynowaniem działań wszystkich zespołów.

Według Juliusza Donajskiego, rzecznika prasowego Izby, zmiany podyktowane zostały przez wymogi rynku. "Inne są potrzeby dostawców usług internetowych, inne zaś producentów sprzętu. Małe, niezależne zespoły lepiej spełnią funkcję, do jakiej powołano PIIiT, niż - jak to było dotychczas - rzadko zbierająca się Rada".

Trudno określić, nad czym w najbliższym czasie będą pracować poszczególne grupy, ponieważ zebrania rozpoczynające ich działalność mają odbyć się dopiero w połowie lutego. Na pewno zespół usług dodanych zajmie się relacjami między rynkiem internetowym a Naukową i Akademicką Siecią Komputerową (NASK). Natomiast grupa oprogramowania i usług podejmie temat podatków od licencji oprogramowania, a także interpretowania prawa podatkowego przez poszczególne izby skarbowe.

W związku z kończącą się kadencją na Walnym Zgromadzeniu wybrano także nowe władze Izby. Funkcję prezesa nadal będzie pełnił Wacław Iszkowski, reprezentujący EDS Poland. Wybrano także czterech wiceprezesów: Tomasz Chlebowski (TCH Components) będzie kierował pracami zespołu producentów i dystrybutorów, Aleksander Frydrych (Projecta) - oprogramowania i usług, Rafał Plutecki (Internet Technologies) ? usług dodanych, natomiast Aleksander Szwarc (Netia Holdings) ? operatorów telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200