Nowa spółka Veracomp w Rumunii

Veracomp Europe srl z siedzibą w Bukareszcie obsługuje lokalnych resellerów, integratorów i operatorów telekomunikacyjnych. To kolejna - po Asseco Poland i ABG Ster-Projekt - polska spółka w Rumunii. Jest to też drugi - po węgierskim - oddział Veracomp za granicą.

Dyrektorem Veracomp Europe został Catalin Matei. Wejście na rynek rumuński ma otworzyć firmie drogę do ekspansji w całym regionie. W Rumunii Veracomp dystrybuuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IT (Nokia, Fortinet, Tipping Point, Blue Coat), systemów sieciowych i telekomunikacyjnych (Extreme Networks, F5 Networks, Proxim) oraz telefonii IP (Avaya). Veracomp oferuje także partnerom w Rumunii usługi związane z logistyką i finansowaniem, doradztwem oraz wsparciem technicznym i marketingowym. Szkolenia partnerów zapewni spółka-córka Veracomp - Compendium Centrum Edukacyjne. Partnerzy i klienci firmy z Rumunii byli dotychczas obsługiwani z Polski.

"Zakładamy nową spółkę w Rumunii w odpowiedzi na zapotrzebowanie i rosnącą liczbę zamówień z regionu. Nasi partnerzy w Rumunii realizują coraz większą liczbę złożonych projektów w zakresie bezpieczeństwa i sieci konwergentnych. Jednym z głównych celów Veracomp Europe jest właśnie wsparcie tego typu projektów" - mówi Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp. Firma ta działa na rynkach zagranicznych od 2002 r. i prowadzi działalność w 15 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowenia, Rumunia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Macedonia, Bułgaria). Na 213 mln zł przychodów Veracomp za 2006 r., 15 mln zł pochodziło z eksportu.

Gospodarka rumuńska jest zaliczana do najszybciej rozwijających się w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu siedmiu lat wzrost ekonomiczny wynosił ponad 5% rocznie. W 2006 r. inflacja w Rumunii spadła do 6,6%, a deficyt budżetowy poniżej 3% PKB. W dorocznym raporcie Światowego Banku "Doing Business 2007" Rumunia znalazła się na drugim miejscu na świecie pod względem środowiska najbardziej przyjaznego inwestorom. Od stycznia 2005 r. w Rumunii obowiązuje jednolity 16 proc. podatek liniowy. W latach 2007-2013 Rumunia otrzyma 30 mld euro z unijnych funduszy strukturalnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200