Nowa spółka Asseco zajmie się chmurowymi rozwiązaniami IT

Asseco Poland powołało nową spółkę. Jak sama nazwa na to wskazuje (Asseco Cloud), do jej głównych zadań należeć będzie wspieranie klientów w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych.

Foto: fauxels/Pexels

Spółka powstała przez połączenie kilku jednostek organizacyjnych funkcjonujących w ramach Grupy Asseco. Będzie realizować wdrożenia oparte o rozwiązania własne i zewnętrznych dostawców chmury i będzie oferować pełne wsparcie od projektu po implementację, jak również przez dostarczenie eksperckiej wiedzy. Strategicznym celem nowego podmiotu będzie też podnoszenie bezpieczeństwa dostarczanych rozwiązań IT.

Asseco Cloud koncentruje strategiczne zasoby i kompetencje Grupy Asseco w obszarze cloud computingu. Wykorzystuje własne zasoby, centra danych i infrastrukturę informatyczną, by dostarczać klientom optymalne usługi chmurowe.

Zobacz również:

  • Google przedstawia Gemini – nowy model AI
  • Asseco Poland podsumowało wyniki uzyskane w I kwartale tego roku
  • Architekturze Arm rośnie groźny rywal

"Jesteśmy w momencie niespotykanego do tej pory przyspieszenia cyfrowego. Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Do tej pory usługi cloud computingu świadczyliśmy głównie poprzez spółkę Asseco Data Systems. Teraz koncentrujemy nasze doświadczenie i kompetencje w ramach nowego, wyspecjalizowanego podmiotu. Chcemy być dla naszych klientów profesjonalnym doradcą w projektowaniu optymalnej architektury chmurowej, a następnie najlepsze rozwiązanie dostarczyć, wdrożyć i obsługiwać. W pierwszym kroku koncentrujemy się na rynku polskim, ale już teraz myślimy o europejskiej chmurze Asseco" – mówi Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems, Wiceprezes Asseco Poland.

Szacuje się, że wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 2027 r. do 937 mld dolarów, a wydatki na chmurę publiczną wzrosną do około 304,9 miliardów dolarów, czyli w tempie 18%.

Asseco Cloud rozpoczęło działalność operacyjną 1 września br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200