Nowa siedziba główna JCommerce i rozszerzenie oferty o "Enterprise Mobility Management"

JCommerce otwiera nową siedzibę główną spółki w biurowcu Katowice Business Point przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego 3, obok centrum handlowego Silesia City Center. Decyzja o przeniesieniu siedziby głównej została podyktowana dynamicznym rozwojem JCommerce, w wyniku którego firma wymagała kolejnej lokalizacji w centrum miasta. W nowym miejscu pracownicy mają do dyspozycji 500 m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej, zaprojektowanej przez katowicką pracownię Czajkowski Kuźniak Architekci.

– Tempo rozwoju JCommerce w roku 2018, podobnie jak rok wcześniej, jest bardzo wysokie. Trzeci kwartał roku zamykamy 39% wzrostem przychodów i 16% wzrostem zatrudnienia w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Pozwala nam to inwestować – nie tylko w nowe biura, ale przede wszystkim w rozwój kompetencji i poszerzanie oferty. Stąd decyzja o wprowadzeniu na rynek usługi Enterprise Mobility Management, która uzupełnia kompleksową ofertę firmy w obszarze zaawansowanych systemów informatycznych dla biznesu. – mówi Piotr Zyguła, Prezes Zarządu JCommerce.

Usługa Enterprise Mobility Management, którą JCommerce będzie świadczyć jako jedna z nielicznych firm w Polsce, umożliwia pełne wsparcie we wdrożeniu i zarządzaniu urządzeniami oraz aplikacjami Apple do celów biznesowych. Daje możliwość połączenia wielu różnych systemów m.in. do zarządzania urządzeniami, tożsamością, aplikacjami czy wirtualizacją, w celu stworzenia jednego cyfrowego miejsca pracy. Nowy zespół specjalistów macOS posiada doświadczenie we wdrażaniu urządzeń Apple w korporacjach o zasięgu globalnym, w sektorach takich jak bankowość, ubezpieczenia, multimedia czy agencje prasowe. W Polsce jest to jeszcze usługa niszowa, jednak coraz bardziej potrzebna w związku ze stale rosnącą liczbą urządzeń marki Apple, wykorzystywanych przez nowoczesne firmy.

W nowej siedzibie zlokalizowane będzie także Centrum Innowacji dla Przemysłu, dział Research & Development JCommerce, nagrodzony przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w kategorii najlepsza inwestycja w nowoczesne technologie w 2017 roku.

Zmiana lokalizacji siedziby głównej JCommerce nie oznacza rezygnacji z biurowca przy ulicy ul. Tadeusza Kościuszki 227. Dotychczasowa siedziba główna staje się drugim oddziałem w Katowicach, dzięki czemu pracownicy JCommerce mają teraz do dyspozycji ponad 2 tys. m2 powierzchni biurowej w stolicy Śląska. Nowa siedziba będzie miejscem pracy wspomnianego departamentu Enterprise Mobility Management oraz zespołów realizujących projekty dla kluczowych klientów zagranicznych firmy.

Zarówno do nowej lokalizacji, jak i do drugiego oddziału JCommerce w Katowicach poszukiwani są nieustannie nowi specjaliści, przede wszystkim programiści Java, .Net, PHP, Front-End, FullStack developerzy, specjaliści DevOps, a także konsultanci systemów Business Intelligence i ERP, testerzy oprogramowania oraz analitycy biznesowi.

Powiększenie powierzchni biurowych potwierdza zaangażowanie firmy w rozwój branży nowoczesnych usług IT w Katowicach. JCommerce jest aktywnym członkiem ABSL Poland, ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej przedstawicieli firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych, w której firma reprezentuje śląski sektor usług IT. Inwestowanie w Katowicach ma ogromny potencjał, o czym świadczy 6. miejsce stolicy aglomeracji śląskiej w kategorii „Growth Clusters” w najnowszym rankingu CBRE „EMEA Tech Cities”, który identyfikuje największe klastry technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Więcej: www.jcommerce.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200