Nowa siedziba Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie

Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud będzie największym europejskim centrum rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google.

Nowa siedziba Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie

Nowe biuro Google zlokalizowane jest w kompleksie The Warsaw Hub Fot. Google

Chmura Google, która powstaje w Warszawie dostarcza wielu technologii dla największych klientów firmy. Google planuje dynamicznie zwiększać w najbliższych latach zatrudnienie w warszawskim biurze – będzie zatrudniał inżynierki i inżynierów z Polski i z zagranicy. Firma będzie kładła także ogromny nacisk na projekty edukacyjne i szkolenia skierowane do polskich firm i przedsiębiorców zainteresowanych wykorzystaniem chmury obliczeniowej i cyfrową transformacją.

Nowe centrum to kolejny element trwających inwestycji Google w Polsce. Zlokalizowane jest na ponad 20 tys. m2 przestrzeni. Aktualnie Google zatrudnia w Warszawie ponad 800 osób, z czego już ponad 500 to załoga działu inżynieryjnego. W ostatnich trzech latach zespół biura powiększył się trzykrotnie.

Zobacz również:

  • Google Cloud i Briliio pracują nad w rozwiązaniami gen AI dla branży usług
  • 2024 - ciężki rok dla szukających pracy?

„Nasze nowe warszawskie biuro to inwestycja w wiedzę, którą za pośrednictwem programów edukacyjnych i szkoleń będziemy się dzielić. Po kwietniowym otwarciu regionu Google Cloud, pierwszej w Polsce infrastruktury umożliwiającej lokalne przetwarzanie danych w chmurze, kontynuujemy realizację naszej wizji, by Warszawa stała się chmurową stolicą Europy. Nasze miasto ma ogromny potencjał i zapewnia doskonałe warunki do przyciągania najlepszych ludzi w sektorze nowych technologii, by to tu właśnie pracowali i rozwijali swoje kariery” - powiedziała Magdalena Kotlarczyk, szefowa Google Polska.

Zespół centrum już teraz pracuje nad kluczowymi komponentami technologii Google Cloud, odpowiadając m.in. za usługi dynamicznie przydzielające moc obliczeniową centrów danych dla klientów biznesowych, maszyny wirtualne, a także za właściwe działanie globalnej sieci łączącej usługi chmurowe Google.

„Nasze centrum w Warszawie to miejsce, w którym zespoły będą pracować nad rozwojem najbardziej zaawansowanych rozwiązań, produktów i usług chmury obliczeniowej. Już teraz stworzyliśmy największy zespół inżynieryjny pracujący nad technologiami Google Cloud w Europie. Warszawscy inżynierowie i inżynierki już odpowiadają za opracowanie takich produktów jak Google Compute Engine czy Google Kubernetes Engine, które stanowią fundamenty technologii chmurowych Google. Rozbudowujemy także dział Cloud Networking, który zajmuje się rozwojem globalnej infrastruktury sieciowej, a także pracujemy nad rozwiązaniami z zakresu analizy danych. W Warszawie obecni będą także pracownicy zespołu dbającego o niezakłócone działanie najważniejszych usług Google, z których korzystają miliardy ludzi na całym świecie - podsumował Dan Decasper, wiceprezes Google i szef Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud.

Google otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce w 2006 roku. Obecnie zatrudnia ponad 900 osób w biurach w Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku funkcjonuje również Campus Google for Startups na warszawskiej Pradze, a w kwietniu tego roku firma uruchomiła region Google Cloud - lokalny ośrodek przetwarzania danych - pierwszą tego typu infrastrukturę globalnego dostawcy usług chmury publicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200