Nowa seria kolorowych drukarek Lexmarka

Lexmark International wprowadza do sprzedaży nową serię drukarek Z Color Jetprinter, w skład której wchodzą dwugłowicowe modele: Z23, Z33, Z43 i Z53 o zwiększonej szybkości i rozdzielczości, ulepszonym atramencie oraz nieco zmienionych obudowach w porównaniu z dotychczas oferowaną linią Zx2. Wszystkie nowe drukarki wyposażono w zaawansowany mechanizm podawania papieru Lex-mark Accu-Feed.

Najtańszy obecnie model w ofercie Lexmark to Z23, którego ce- na katalogowa w USA wynosi 49 USD. Choć firma zamie-rza kontynuować linię Z1x, wprowadzając również dru- karkę Z13, to nie będzie ona dostępna w sprzedaży detalicznej. Model ten Lexmark zamierza oferować wyłącznie producentom komputerów, którzy są zainteresowani wprowadzaniem na rynek zestawów, składających się z komputera i drukarki.

Lexmark Z23 ma rozdzielczość 1200 x 1200 dpi. Drukuje z nominalną szybkością do 8 str./min (mono) i 5 str./min (kolor). Jest to drukarka dwugłowicowa, ale sprzedawana tylko z głowicą kolorową (czarna jest elementem dodatkowym).

Pozostałe modele - Color Jetprinter Z33, Z43 i Z53 - mają rozdzielczość zwiększoną do 2400 x 1200 dpi. Drukują z nominalną szybkością odpowiednio: 9, 12 i 16 str./min (mono) oraz 5, 6 i 8 str./min (kolor).

Wszystkie drukarki są wyposażone w interfejsy równoległy i USB oraz sterowniki dla Windows 9x, Windows Me, Windows 2000, Mac OS i Linux. Ponadto Z43 i Z53 mogą również działać pod kontrolą Windows NT 4.0.

Nowe modele mają zastąpić drukarki linii Zx2. Na rynku polskim pojawią się one już w najbliższych tygodniach. Na razie ich ceny nie są znane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200