Nowa przeglądarka Opera dla urządzeń Android oferuje użytkownikom bezpłatną usługę VPN

Opera wydała nową wersję swojej mobilnej przeglądarki, wyposażając ją w mechanizm, który powinni powitać z zadowolenie ci użytkownicy internetu, którzy cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo. Chodzi i bezpłatną usługę VPN.

Nowa Opera 51 dla użytkowników urządzeń Android pozwala im bez ponoszenie dodatkowych kosztów konfigurować dowolną ilość bezpiecznych połączeń VPN.

Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w sytuacjach gdy użytkownicy łączą się z publicznymi punktami dostępu zainstalowanymi np. w hotelach czy kawiarniach. Konfigurując połączenie VPN (szyfrujące dane przy pomocy 256-bitowego klucza) mamy wtedy pewność, że przesyłane przez nad dane są bezpieczne i nie padną łupem hakerów.

Zobacz również:

Użytkownik nie musi tu pobierać żadnych wtyczek ani rejestrować się – wystarczy w przeglądarce Opera kliknąć określony przycisk i wszystko jest gotowe. Wspierający mechanizm VPN zdalny serwer VPN obsługuje całą komunikację, ukrywając przez potencjalnym hakerem naszą lokalizację i inne informacje, które są normalnie wykorzystywane do kradzieży danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200