Nowa platforma sprzedaży produktów IT dla Klientów Biznesowych - PretorLink

Materiał promocyjny Firma Pretor sp. z o.o. we współpracy z ALSO Polska sp. z o.o., należącej do szwajcarskiego ALSO Holding AG, jednego z największych i najprężniej rozwijających się dostawców technologii i rozwiązań IT w Europie uruchomiła PretorLink - nowy system internetowej sprzedaży sprzętu i oprogramowania najważniejszych globalnych producentów branży IT.

Od kilku lat niezmiennie obserwujemy trend przenoszenia zakupów w formie tradycyjnej do sieci. Tym samym szlakiem wędrują od dawna firmy i korporacje, które wybierają tę metodę także przy zakupie sprzętu i innych niezbędnych produktów z branży IT. W tym celu korzystają najczęściej z portali udostępnionych przez niektórych, mniejszych dystrybutorów, co może znacznie ograniczać możliwości wyszukania optymalnych rozwiązań najlepiej dostosowanych do ich potrzeb.

Firma Pretor sp. z o.o. przy współpracy z ALSO Polska wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i udostępniła dedykowaną specjalnie dla Klienta Biznesowego platformę sprzedaży B2B - Pretorlink, mającą na celu ułatwienie zakupów produktów z branży IT przy pełnym wsparciu dedykowanego dla każdego użytkownika „Opiekuna Klienta”. PretorLink to oferta kilkudziesięciu tysięcy produktów od wiodących, światowych producentów, między innymi: Dell Technology, Microsoft, Logitech, Samsung, Lenovo, Vmware, Cisco, Schneider, HP czy IBM i wielu innych. Dla Klientów Pretor sp. z o.o. PretorLink jest następcą oferowanej od 20 lat platformy BiznesLink.

Platforma PretorLink oferuje pełny zakres produktów, od rozwiązań zaawansowanych takich jak serwery, macierze dyskowe, zaawansowane przełączniki sieciowe, urządzenia gwarantowanego zasilania, poprzez urządzenia klienckie, peryferia komputerowe, do akcesoriów komputerowych, materiałów eksploatacyjnych, multimediów oraz wielu innych grup produktowych branży IT. Na platformie oferowane jest również oprogramowanie w systemie licencyjnym między innymi takich firm jak Microsoft, Norton czy Eset. Warto zaznaczyć, że sam fakt rejestracji nowego użytkownika i uzyskanie dostępu do systemu nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami wobec firmy Pretor i jest całkowicie bezpłatny, tak jak i późniejsze korzystanie z systemu.

Jak wygląda i działa system PretorLink

Założeniem projektu było stworzenie niezawodnego, intuicyjnego i prostego w obsłudze rozwiązania dla Klientów B2B. Najważniejszymi elementami systemu PretorLink jest internetowy system sprzedaży oraz merytoryczna i logistyczna obsługa zamówień. Zarejestrowana w systemie firma może złożyć zamówienie na samodzielnie wybrane produkty lub zwrócić się o pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania dla swojej firmy do dedykowanego opiekuna Klienta.

Po akceptacji zamówienia jest ono przekazywane bezpośrednio do centrum dystrybucyjnego ALSO Polska dystrybutora ALSO, która odpowiednio pakuje i wysyła produkty do odbiorcy za pośrednictwem firm spedycyjnych.

W przypadku produktów znajdujących się w magazynach zamówiony towar z reguły trafia do odbiorcy już następnego dnia roboczego.

PretorLink to pod wieloma względami rewolucyjny system, który wpasowuje się w oczekiwany przez użytkowników schemat sprzedaży do minimum skracając drogę produktu od producenta do odbiorcy. System pozwala na dokonywanie zakupów, śledzenie stanu złożonych zamówień, uzyskiwanie informacji o aktualnych cenach i dostępności 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii system cechuje duża wydajność i szybkość działania.

Oprócz tego PretorLink został wyposażony w wiele mechanizmów wsparcia zakupów takich jak: rozbudowane narzędzia do wyszukiwania i porównywania produktów, funkcje do wspomagania konfiguracji komputerów sprawdzające kompatybilność urządzeń peryferyjnych oraz kompletność systemu, a także szeroką bazę produktów zawierających opisy i zdjęcia.

PretorLink jest systemem, który działa szybko i wydajnie w chmurowym środowisku Microsoft Azure i bazuje na przeglądarce www, dzięki czemu jego wymagania techniczne zostały zredukowane do minimum. Jest to przejrzysty, intuicyjny i zapewniający wysokie bezpieczeństwo działania system, który jednocześnie oferuje swoim użytkownikom łatwy w obsłudze interfejs, z którego korzystać mogą także osoby nie posiadające wiedzy technicznej.

Co udostępnia platforma i jakie są jej zalety

PretorLink jest cały czas rozwijany. Pojawiają się nowe moduły, możliwości i funkcje, które systematycznie dopasowywane są do różnych wymagań i specyfiki użytkowników, a dostępna oferta codziennie rozszerzana jest o nowe produkty. W pierwszym kwartale bieżącego roku dostępny będzie między innymi moduł umożliwiający leasingowanie oferowanych produktów i rozwiązań.

Nowoczesne technologie oraz wykorzystanie protokołu SSL gwarantują bezpieczeństwo dokonywanych transakcji od strony technicznej. Od strony organizacyjnej każdy użytkownik otrzymuje indywidualny login i hasło, a także zakres uprawnień, który pozwala w łatwy sposób kontrolować bezpieczeństwo dokonywanych transakcji.

Dzięki prostym zasadom działania, możliwościom różnicowania uprawnień użytkowników i korzyściom biznesowym PretorLink może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie dokonuje się zakupów produktów z branży IT - od małych, kilkuosobowych firm, przez średnie przedsiębiorstwa i instytucje, po duże korporacje, w których funkcjonują działy IT. System jest zaprojektowany i przygotowany tak, że może korzystać z niego wielu użytkowników w firmach i instytucjach wielooddziałowych.

Jedną z ważnych zalet systemu jest udostępnianie zawsze aktualnej informacji o cenie i dostępności produktów znajdujących się w ofercie.

PretorLink to także szereg promocji cenowych i produktowych, często organizowanych wyłącznie dla klientów korzystających z tego systemu.

Jeśli chcesz dołączyć do setek użytkowników systemu PretorLink wejdź na stronę www.pretor.pl/dolacz-do-pretorlink i sprawdź możliwości oraz korzyści systemu sam. Wpisanie kodu promocyjnego PRETOR-CW upoważni Cię do otrzymania nagrody niespodzianki przy pierwszym zamówieniu. Po pozostawieniu swoich danych dedykowany Opiekun Klienta po stronie firmy Pretor skontaktuje się z Tobą w celu dokończenia procesu rejestracji.

Pretor to polska firma mająca ponad 30-letnią historię, co czyni ją jedną z najstarszych firm z branży IT w Polsce. W swojej ofercie ma wiele usług i produktów wspomagających cyfryzację przedsiębiorstw. Dysponuje certyfikatami wielu znanych na świecie producentów, licznymi branżowymi i biznesowymi nagrodami, a także może się pochwalić listą ponad 1500 firm, które skorzystały z jej usług i korzystają długoterminowo. Firma działa między innymi w takich obszarach jak konfiguracja oprogramowania i systemów do backupu, wdrażania wirtualizacji i systemów zapewniających ciągłość działania architektury IT, usługi chmurowe, zarządzanie infrastrukturą, wdrażanie rozwiązań sieciowych i systemów pamięci masowej. Celem firmy Pretor jest skuteczne i sprawne wspomaganie przedsiębiorstw i instytucji w optymalizowaniu inwestycji IT, niezależnie od ich rozmiaru i stopnia skomplikowania. Jest to możliwe dzięki dostępowi do szerokiej oferty rozwiązań, wypracowanej przez ponad trzy dekady współpracy z partnerami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]