Nowa linia macierzy Clariion

Koncern EMC poszerzył swoją ofertę o trzy macierze dyskowe oparte na nowej architekturze Clariion UltraScale. Wspiera ona szereg zaawansowanych technologii, w tym Virtual LUN, która pozwala przenosić dane między różnymi typami dysków zainstalowanymi w tej samej macierzy.

Nowe macierze należą do linii CX3 i zostały oznaczone symbolami CX3-20, CX3-40 i CX3-90, wspierając odpowiednio pojemności 59, 119 i 239 TB (czyli przeciętnie o dwa razy więcej niż produkowane do tej pory macierze Clariion CX300, CX500 i CX700, wprowadzone na rynek w 2004 r.). Macierze linii CX3 pracują także dwa razy szybciej.

Urządzeniami można zarządzać przy użyciu oferowanego do tej pory przez EMC oprogramowania (wspierającego funkcje pozwalające manipulować danymi) i instalować je w środowiskach SAN oraz iSCSI.

Zobacz również:

  • HPE Alletra Storage MP – technologiczna inwestycja na lata

Razem z nową architekturą Clariion UltraScale, EMC oferuje oprogramowanie Disk Replacement Utility, które pomaga użytkownikowi rekonfigurować warstwę sprzętową nowych macierzy (wymiana dysków, zasilaczy oraz wentylatorów).

Produkty są już dostępne. Macierze CX3-20, CX3-40 i CX3-80 kosztują odpowiednio od 27, 52 i 101 tys. USD (z dyskami o pojemności 365 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200