Nowa linia Optimusa

"Po drugim kwartale 2006 roku nasza spółka zacznie być rentowna" powiedział Michał Lorenc, prezes zarządu Optimus S.A. w skierniewickich zakładach Zatra S.A. Wczoraj uroczyście została tam otwarta nowa linia montażowa komputerów firmy Optimus.

Nowa linia Optimusa
Zatra S.A specjalizowała się do tej pory w świadczeniu usług produkcyjnych dla takich firm jak General Electric czy Schneider Electric. Obecnie w zakładzie przy nowej linii produkcyjnej zatrudnionych jest 50 osób. Spółka nie wyklucza, że jeśli będzie miała odpowiednią liczbę zleceń, wprowadzenia zmianowego trybu pracy i zatrudnienia nowych osób. Na obecną chwilę nowa linia ma wydajność 100 tys. komputerów rocznie. Kierownictwo liczy, że produkcja sięgnie 70 tys. komputerów typu desktop i 20 tys. laptopów rocznie. Michał Lorenc nie wyklucza również przeniesienia do Skierniewic montażu innych produktów sygnowanych marką Optimus, w tym również komputerów typu Media Center PC.

Mimo że oficjalne otwarcie miało miejsce wczoraj, fabryka działa pełną parą już od kilku dni. Linia montażowa komputerów Optimusa została przeniesiona do Skierniewic z Nowego Sącza. Powodem tej decyzji była słaba sytuacja finansowa spółki oraz potrzeba zredukowania kosztów. Optimus liczy, że decyzja ta pozwoli stanąć firmie na nogi i odzyskać utraconą pozycję na rynku. Według zarządu spółki manewr ten pozwoli zredukować koszty o 30%.

Zobacz również:

  • Tesla stawia na SI
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?

Michał Lorenc zapewniał nas, że przeniesienie linii montażowej w nowe miejsce nie tylko pozwoli utrzymać jakość oferowanych przez Optimusa produktów, ale nawet ją zwiększyć. Już teraz została wysłana do zleceniodawców pierwsza partia komputerów, zmontowana przez pracowników Zatra, licząca tysiąc sztuk. Prezes Zarządu nie wykluczył również możliwości obniżenia ceny końcowej komputerów.

Linia montażowa komputerów Optimusa została przeniesiona do Skierniewic z Nowego Sącza. Powodem tej decyzji była słaba sytuacja finansowa spółki oraz potrzeba zredukowania kosztów. Optimus liczy, że decyzja ta pozwoli stanąć firmie na nogi i odzyskać utraconą pozycję na rynku. Według zarządu spółki manewr ten pozwoli zredukować koszty o 30%.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, w którym pokazujemy nową linię montażową w Skierniewicach oraz porozmawiamy z Prezesem Michałem Lorencem o całym przedsięwzięciu.

Więcej o powodach przeniesienia linii montażowej, możecie przeczytać w artykule "Nowy start Optimusa" oraz "Komputery Optimus będzie montować Zatra"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200