Nowa inicjatywa Compaqa

Uruchamiając program Computing on Demand firma kieruje działania w stronę kompleksowej i uproszczonej obsługi klientów instytucjonalnych. Compaq chce stać się dostawcą sprzętu oferującycm szeroką gamą rozwiązań, usług i wsparcia technicznego.

Compaq Computer ogosił inicjatywę Computing on Demand (CoD) , której celem jest zmiana sposobu dostarczania technologii i usług klientom korporacyjnym. Program CoD ma pomóc firmie przeobrazić jej dotychczasowy model sprzedaży w taki, który pozwoli utrzymać rentowność na słabnącym obecnie rynku komputerowym. Program Computing on Demand ma na celu połączenie oferty sprzętowej Compaqa (sprzedaż komputerów typu PC, bezprzewodowych urządzeń przenośnych, serwerów, pamięci masowych) z kompleksową obsługą techniczną, usługami serwisowymi i zarządzaniem środkami IT oferowanymi przez dział Compaq Global Services.

"Computing on Demand jest właściwie zbiorem wielu już dotychczas oferowanych przez Compaqa usług. W tej chwili z programu mogą korzystać jedynie firmy dokonujące nowych zakupów naszego sprzętu. Poprzez uruchomienie inicjatywy dajemy naszym klientom możliwość płacenia jedynie za wykorzystywaną wydajność, moc czy powierzchnię dyskową. Jeśli firma ma do wykonania zadanie biznesowe, ma określone wymagania sprzętowe. Compaq zdejmuje z działu IT klienta odpowiedzialność za zbudowanie konfiguracji najbardziej odpowiadającej aktualnym potrzebom klienta, dokładając do tego usługi serwisowe i techniczne" - wyjaśnił Damian Masłowski, specjalista ds.rozwoju w dziale Global Services w Compaq Computer w Polsce.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Computing on Demand jest pakietem, na który składają się usługi udostępniania (według różnych wariantów finansowych) serwerów i pamięci masowej na żądanie oraz możliwości odpłatnego korzystania z jednostek systemu komputerowego rozliczanej według stopnia wykorzystywania zasobów. Na ofertę "Computing on Demand" składają się programy: Capacity on Demand (moc obliczeniowa na żądanie), Server on Demand (produkty serwerowe na żądanie), Storage on Demand (pamięć masowa na żądanie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200