Nowa generacja łączności w 5G AIoT

Moduły 5G Quectel umożliwiają łączność nowej generacji wspieraną przez platformę NVIDIA Jetson AGX Orin

Źródło: Quectel

Quectel Wireless Solutions, globalny dostawca rozwiązań w zakresie internetu rzeczy (IoT) ogłosił w tym tygodniu, że spółka podjęła współpracę z firmą NVIDIA w celu integracji modułów 5G IoT z NVIDIA Jetson AGX Orin, najmocniejszą, najbardziej kompaktową i energooszczędną platformą obliczeniową opartą na sztucznej inteligencji na brzegu sieci (edge). Działania te mają na celu zapewnienie urządzeniom opartym na platformie NVIDIA Jetson bezproblemowej ścieżki do szybkiej i niezawodnej łączności 5G z niskimi wskaźnikami opóźnień.

Na podstawie ostatnich testów opartych na inteligentnej bramie dostępowej na brzegu sieci od TZTEK, integracja modułu Quectel 5G Sub-6GHz serii RM500Q z platformą Jetson AGX odbyła się pomyślnie, co jest wynikiem pozwalającym twórcom oprogramowania i sprzętu na znaczne obniżenie czasu i kosztów wprowadzenia ich produktów na rynek. Ponadto gotowe do wykorzystania połączenie modułu 5G Quectel i platformy Jetson AGX Orin ułatwi opracowanie nowych urządzeń, poprawi stabilność produktów i przyspieszy wprowadzenie na rynek urządzeń końcowych stosowanych przez klientów.

Zobacz również:

  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5
  • Niemcy rezygnują z 5G od Huawei. Wyznaczono datę

Internet rzeczy oparty na sztucznej inteligencji (AIoT) staje się nowym trendem w opracowywaniu urządzeń IoT i wymaga doskonałych połączeń bezprzewodowych, biorąc pod uwagę fakt, że wysoka moc obliczeniowa coraz śmielej wkracza do wielu kluczowych sektorów gospodarki. Moduły 5G Quectel i platforma Jetson AGX Orin pozwalają na zastosowania rozwiązań AIoT o dużej mocy obliczeniowej, na przykład w robotyce, bezzałogowych pojazdach drogowych, automatycznych systemach sterowania pojazdami o niskiej prędkości i w inteligentnym transporcie, w celu osiągnięcia wysokich prędkości przesyłu danych, jak również niespotykanych dotąd parametrów przetwarzania brzegowego o wartościach do 275 bilionów operacji na sekundę.

W ramach kolejnego etapu pogłębiania tej współpracy w erze AIoT, Quectel planuje również integrację najnowszych modułów 5G Release 16 (R16) z platformą Jetson AGX Orin, zapewniając nowe funkcje 5G R16, charakteryzujące się bardzo niskimi wskaźnikach opóźnień, network slicing (podział sieci) i sieci lokalne 5G LAN, które umożliwiają uzyskanie jeszcze lepszych wyników. Dzięki temu producenci sprzętu oryginalnego stosujący moduły Quectel 5G i platformę NVIDIA Jetson uzyskają bezpieczniejsze, bardziej wydajne oraz stabilne połączenia mobilne.

Firma Quectel to globalny dostawca rozwiązań IoT, zatrudniający ponad 4000 specjalistów. Firma jest notowana na szanghajskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło informacji: Quectel, PAP Mediaroom, PR Newswire

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200