Nowa funkcja systemu Windows 11 integruje szybko komputer z hotspotem smartfona

Microsoft wprowadził do systemu Windows 11 bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozwala ono użytkownikom połączyć szybko komputer z hotspotem smartfona bez konieczności zmieniania jego ustawień. Nowa funkcja jest dostępna za pośrednictwem aplikacji Phone Link (dawniej Your Phone), która została opracowana z myślą o łączeniu komputerów Windows ze smartfonami.

Grafika: Microsoft

Opcja ta jest przydatna gdy np. będąc w podróży chcemy, aby nasz komputer uzyskał szybko dostęp do internetu za pośrednictwem smartfona. Jeśli telefon znajduje się w zasięgu sieci komórkowej, pojawi się ona na liście dostępnych sieci Wi-Fi wyświetlanych przez komputer. Jedno kliknięcie włącza wtedy hotspot telefonu i komputer po kilku sekundach łączy się z internetem.

Nowa funkcja systemu Windows 11 pracuje podobnie jak ta dostępna w systemie MacOS, które oferuje połączenie z hotspotem skonfigurowanym na smartfonie iPhone. Jest jednak jedno ograniczenie. Na razie nową funkcję systemu Windows 11 obsługują tylko smartfony Samsung z systemem Android 12 lub nowszym. Jednak Microsoft obiecuje, że z czasem rozszerzy obsługę na inne urządzenia z systemem Androidem.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu

A teraz konkretne wymagania. Aby korzystać z tej funkcji, komputer musi mieć zainstalowany system Windows 11 w wersji 22H2 Build 22621 (lub nowszy), a desktopowa aplikacja Phone Link musi mieć wersję 1.22082.111.0 (lub nowszą). Aplikacja Link To Windows Phone — preinstalowana na urządzeniach Samsung — musi być natomiast w wersji 1.22082.142.0 (lub nowszej).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200