Nowa fala pozwów dla europejskich użytkowników P2P

Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) poinformowali o pozwaniu do sądu kolejnej grupy europejskich użytkowników sieci P2P. Tym razem pozwy powędrują do 24 mieszkańców Danii, którzy nielegalnie udostępniali w Internecie muzykę. IFPI zapowiada kolejne pozwy.

Europejskie działania IFPI to kopia akcji podejmowanych w USA przez stowarzyszenie RIAA, które jak dotąd podjęło kroki prawne przeciwko blisko 3 tys. użytkowników sieci P2P. Działania IFPI są na razie mniej intensywne - organizacja pozwała w sumie ponad 200 europejskich internautów (włącznie z najnowszymi pozwami), głównie z Danii, Niemiec i Włoch.

Większość spraw kończy się ugodą, polegającą na tym, że użytkownik zgadza się zapłacić wysokie odszkodowanie (którego wysokość z reguły uzależniona jest od tego, ile plików nielegalnie udostępniał), zaś RIAA i IFPI odstępują od zarzutów.

Więcej na temat działań IFPI pisaliśmy w tekście "IFPI: europejska inwazja pozwów":http://www.idg.pl/news/65225.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200