Nowa 19-tka NEC/Mitsubishi

Już wkrótce na polski rynek trafi nowy model 19-calowego monitora LCD firmy NEC/Mitsubishi - MultiSync LCD1960NX. Jako pierwszy w katalogu NEC-a spełnia surowe wymagania najnowszej i rygorystycznej normy TCO'03.

Oprócz standardowego interfejsu VGA urządzenie zostało wyposażone w port DVI-D. Przy rzeczywistej rozdzielczości wynoszącej 1280x1024 piksele obraz jest odświeżany z częstotliwością 75 MHz i charakteryzuje się wysokim kontrastem wynoszącym 600:1. Monitor o przekątnej obrazu 48,2 cm i wielkości plamki 0,294 mm posiada 10-bitową korekcję gamma, co w porównaniu do dotychczasowych 8-bitowych rozwiązań pozwala na uzyskanie bardziej precyzyjnej skali szarości.

Urządzenie posiada dość wszechstronna konstrukcję obudowy typu ErgoDesign, która umożliwia obracanie panelu w pionie oraz poziomie. Dzięki odłączanej podstawce możemy je powiesić na innego typu konstrukcjach lub chociażby na ścianie.

Dzięki systemowi NTAA (Non Touch Auto Adjustment) zaraz po podłączeniu monitora potrafi się on automatycznie skonfigurować oraz dostroić. Dodatkowo użytkownik oprócz standardowego menu graficznego ma dostęp do funkcji NaViSet. Umożliwia ona sterowanie ustawieniami monitora z poziomu klawiatury oraz myszki i można ją pobrać bezpłatnie ze strony producenta.

Cenę detaliczną monitora objętego 3-letnią gwarancją ustalono na 4299 zł w wersji standard oraz 4399 w wersji czarnej.

Więcej informacji http://www.nec.pl