Novell zarobił

Przychody producenta w III kw. 2004 r. obrachunkowego wzrosły do 305 mln USD, wobec 283 mln USD rok wcześniej. Na czysto Novell zarobił 23 mln USD, wobec ubiegłorocznej straty rzędu 12 mln USD.

SUSE Linux przyniósł spółce w III kw. ok. 12 mln USD przychodów. Liczba licencji sprzedanych licencji sięgnęła 19 tys,, w tym 12 tys. nabył jeden klient - podał Novell. Po dziewięciu miesiącach przychody Novella sięgają 865 mln USD, zaś zysk netto 44 mln USD. Rok wcześniej wyniki Novella wyniosły odpowiednio 819 mln USD oraz 53 mln USD straty netto.

Novell zarobił

Novell - w III kw.

Novell zapowiada nową wersję korporacyjnego środowiska desktopowego, będącą kombinacją, przejętych niedawno wraz z Ximianem i SuSE, rozwiązań linuksowych. Premiera jest planowana jesienią br. Ponadto Novell będzie dostarczał serwer aplikacji JBoss w pakiecie z systemem SUSE LINUX Enterprise Server oraz rozwiązaniem Novell exteNd. Ponadto, podczas tegorocznych targów LinuxWorld w San Francisco producent udostępnił SuSE Linux Enterprise Server 9.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Dobre wyniki finansowe Fortinet

"Na pozytywne wyniki sprzedaży produktów Novella w minionym kwartale w Polsce miało wpływ m.in. zakończenie dwuletniego okresu i odnowienie na kolejne dwa lata Umowy Ramowej z Rządem RP, obejmującej administrację państwową jak i samorządową. Jak pokazują wyniki obowiązkowych audytów, zakres wykorzystania rozwiązań sieciowych Novella w urzędach rośnie, i to zarówno tradycyjnych produktów Novella, jak i produktów linuksowych pozyskanych po przejęciu firm SUSE i Ximian. Osiągane w Polsce wyniki finansowe w poszczególnych grupach produktowych - jak zarządzanie, bezpieczeństwo, plaformy, Linux - oraz usług nie różnią się od wyników uzyskiwanych w innych krajach. Jedynym wyjątkiem jest oferta dla mniejszych firm - w sprzedaży Novell Small Business Suite Polska cały czas jest niekwestionowanym liderem w wewnętrznych rankingach naszej firmy" - mówi Jarosław Kowalski, dyrektor zarządzający Novell Polska. "Z niecierpliwością czekamy ponadto na wprowadzenie Novell Linux Desktop, nowej połączonej oferty SUSE/Ximian dla komputerów biurkowych, co przy uwzględnieniu prac lokalizacyjnych otworzy nam w Polsce nowy rynek i źródła przychodów" - dodaje Jarosław Kowalski.

Firma nie spodziewa się jednak, że w bliskiej perspektywie sprzedaż deskotopowych rozwiązań linuksowych generować będzie znaczną część jej przychodów. Przedstawiciele Novella są świadomi, że wzrost tego rynku to stopniowy i długotrwały proces.

Kilka tygodni temu pojawiły się pogłoski na temat możliwego przejęcia Novella przez Sun Microsystems. Sam Novell dokonał niedawno zakupu kolejnej spółki doradczej - brytyjskiej firmy Salmon. Pozostałe zakupy Novella na razie pozostają w sferze spekulacji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200