Novell: zakupy za 72 mln USD

Novell przejął spółkę e-Security, producenta rozwiązań do monitorowania i zarządzania bezpieczeństwem oprogramowania, używanego w sieciach korporacyjnych. Wartość transakcji wynosi 72 mln USD.

Przejęcie e-Security ma rozszerzyć asortyment narzędzi Novella z zakresu monitorowania i zarządzania bezpieczeństwem w sieciach firmowych. Flagowy produkt zakupionej spółki - Sentinel 5 - jest działającym w czasie rzeczywistym pakietem oprogramowania, śledzącym nieustannie wszelkie przypadki naruszenia reguł bezpieczeństwa na komputerach korporacyjnych. Ma on dołączyć do takich rozwiązań Novella, jak Identity Manager, eDirectory czy SecureLogin.

Novell zacznie sprzedawać nową wersję oprogramowania Sentinel 5 w maju br. W tym roku mają się także pojawić uaktualnienia produktów Novella z zakresu zarządzania bezpieczeństwem sieciowym.

Przedstawiciele Novella nie ujawniają, czy przejęcie e-Security jest początkiem realizacji długofalowego planu, czy tylko jednorazowym zakupem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200