Novell udostępnia złącze do Exchange

Novell poinformował o udostępnieniu złącza dla MS Exchange Server pozwalającego na dostęp do Exchange z desktopów linuksowych wyposażonych w pakiet poczty elektronicznej Evolution.

Firma zapowiedziała także, że w trzecim kwartale br. zostanie udostępniony Novell Evolution w wersji 2.0 zawierającej wbudowaną obsługę GroupWise. Evolution jest klientem poczty elektronicznej i pracy grupowej dla systemów Linux. Connector for MS Exchange ma być produktem open source. Wraz z udostępnieniem złącza cały pakiet Evolution stanie się dostępny na zasadach licencji GNU GPL.

Zapowiedziana wersja Evolution zawierać będzie filtrowanie spamu, ochronę S/MIME i PGP Security a także integrację z klientem IM Gaim na desktopy Linux. Ponadto obsługiwać będzie Novell GroupWise 6.5 dla Linuksa, pozwalając użytkownikom na używanie Evolution do dostępu do poczty, kalendarzy i książek adresowych GroupWise.

Zobacz również:

  • Ericsson obcina zatrudnienie - prace straci 1400 osób

Evolution 2.0 zawierać będzie także ulepszone wsparcie kont IMAP (Internet Message Access Protocol) kalendarzy i zarządzania kontaktami.

Evolution 2.0 ma być dostępne jako cześć desktopowego Linuksa Novella. Samo złącze można będzie sprowadzać już od 14 maja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200