Novell: tożsamość lepiej zarządzana

Novell udostępnił nową wersję oprogramowania do zarządzania tożsamością – Nsure Identity Manager 2 – z funkcjami wyposażania użytkowników, zarządzania hasłami, administrowania tożsamością i automatycznego usuwania kont zwalnianych pracowników.

Chociaż oznaczono go wersją 2, Nsure Identity Manager jest właściwie nową nazwą pakietu Novell DirXML, który został udostępniony w listopadzie 2002 roku.

Nowe mechanizmy zawarte w tym wydaniu mają wspomóc użytkowników w obniżaniu kosztów zarządzania dostępem do aplikacji i danych, zmniejszając liczbę wywołań help desk związanych z hasłami i polepszając równocześnie bezpieczeństwo przedsiębiorstwa.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?

Oprogramowanie zawiera takie funkcje jak: mechanizmy konifuracji dostępne przez przeglądarkę webową, samoobsługowe zarządzanie hasłami, administrowanie oparte na rolach - do automatycznego uaktualniania uprawnień dostępu, monitorowanie i raportowanie działań związanych z bezpieczeństwem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200