Novell rozszerza NDA

Novell zapowiedział dziesięciokrotne rozszerzenie programu Novell Directory Assistance (NDA).

Novell zapowiedział dziesięciokrotne rozszerzenie programu Novell Directory Assistance (NDA).

NDA jest programem wspólnego rozwoju i marketingu, który ma na celu udzielanie pomocy producentom oprogramowania w tworzeniu i sprzedaży aplikacji przeznaczonych dla NetWare Directory Services (NDS) - globalnego katalogu w sieci NetWare 4.1. Podczas dwudniowych warsztatów programiści otrzymują wyczerpujący przegląd techniczny NetWare Directory Services oraz mogą uzyskać pomoc personelu technicznego Novella w projektowaniu i budowie swoich aplikacji dla NDS. Po zakończeniu warsztatów programiści mają okazję uczestniczenia w różnorodnych formach działalności marketingowej Novella. Dostępne są jeszcze miejsca uczestnictwa w warsztatach organizowanych w USA w dniach 21-22.09, 24-25.10, 1-2.11 br. Koszt uczestnictwa wynosi 250 USD za pierwszą osobę i 150 za każdą następną. W 1996 roku warsztaty rozpoczynają się w lutym. Aby uczestniczyć w programie NDA firmy muszą brać udział w programie Novell Professional Developer oraz Novell Yes. Pełny opis programu i formularze uczestnictwa dostępne są w WWW pod adresemhttp://www.netware.com, w Novell Developer Support pod numerem telefonu 1-800-REDWORD, poprzez pocztę elektroniczną - [email protected] ze słowem "info" w wierszu tematycznym.

Program pilotażowy NDA przyspieszył wprowadzenie na rynek wielu rozwiązań zintegrowanych z NDS, tj. obsługa faksu, tworzenie kopii zapasowych, łączność telefoniczna, obsługa poczty elektronicznej, zabezpieczanie danych i zarządzanie siecią. Wśród firm uczestniczących w nadchodzących warsztatach programistycznych znajdują się: American Power Conversion, AT&T, Cheyenne Software, Delrina, Gupta, HP, Hitachi, McAfee Associates, Motorola, Oracle, Palindrome, Powersoft, Symantec, Xerox.

Możliwe, że na początku przyszłego roku Novell zorganizuje warsztaty w Polsce.

Koszt uczestnictwa będzie taki sam jak w Stanach Zjednoczonych. Novell Polska spodziewa się dużego zainteresowania ze strony polskich programistów. W imprezie o podobnym charakterze, tegorocznej konferencji Brainshare organizowanej w maju br. w Nicei wzięło udział blisko 50 osób z Polski.


TOP 200