Novell pozywa Microsoft

Gigant z Redmond został oskarżony o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o firmie Novell i jej produktach.

Novell wystąpił z pozwem przeciwko firmie Microsoft, twierdząc, że producent Windows, w swojej najnowszej kampanii reklamowej, rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o platformie NetWare. Microsoft rozsyłał do firm zestaw materiałów reklamowych na opakowaniu których widniały napisy - "Kiedy nastąpi koniec NetWare?" - oraz informacje, że Novell zaprzestanie rozwijania tej platformy i zajmie się wyłącznie świadczeniem usług konsultingowych. Przesyłkę opatrzoną tytułem Microsoft Server Crunch otrzymała duża liczba klientów Novella w całych Stanach Zjednoczonych.

Firma Novell składając pozew w Sądzie Okręgowym w Salt Lake City domaga się by Microsoft zaprzestał tego typu praktyk, żąda kampanii prostującej podane informacje oraz domaga się finansowego odszkodowania. Prawnicy Novella uważają, że kampania Microsoft jest niezgodna z amerykańską ustawą o uczciwej konkurencji. Przedstawiciele Novella twierdzą, że działania Microsoftu to odpowiedź na rynkową premierę sieciowego systemu operacyjnego - NetWare 6.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200