Novell poszerzy zakres usług konsultingowych

Sieciowy gigant przejmie firmę Cambridge Technology. Następstwem transakcji będzie zmiana na stanowisku dyrektora wykonawczego firmy Novell oraz przyjęcie nowej strategii rynkowej.

Eric Schmidt, dyrektor wykonawczy firmy Novell, oświadczył, że ustąpi ze stanowiska i przejmie inną funkcję w firmie. Zmiana na tym stanowisku jest następstwem ogłoszonych przez Novella planów przejęcia firmy konsultingowej Cambridge Technology. Wartość transakcji szacowana jest na ok. 266 mln USD.

Novellem kierował będzie Jack Messman, dotychczasowy prezes i dyrektor wykonawczy Cambridge Technology. Eric Schmidt pozostanie na stanowisku prezesa rady nadzorczej. Będzie także pełnił funkcję głównego stratega firmy. Schmidt w dalszym ciągu będzie zarządzał należącą do Novella firmą

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Volera, specjalizującą się w systemach szerokopasmowych transmisji sieciowych. Jak utrzymują przedstawiciele Novella, przejęcie Cambridge Technology pozwoli na pewną modyfikację działalności firmy, zwłaszcza w zakresie usług konsultingowych dla klientów.

"Transakcja ta jest kolejnym etapem transformacji Novella w kierunku firmy świadczącej usługi kompleksowe. Dzięki naszemu zapleczu technologicznemu oraz wiedzy i doświadczeniu Cambridge Technology staniemy się firmą oferującą gotowe rozwiązania sieciowe, a nie tylko sprzedającą oprogramowanie, na czym w ostatnim okresie zbyt się skupiliśmy" - powiedział Eric Schmidt.

Transakcję już zaaprobowały zarządy obu przedsiębiorstw. Przejęcie ma być sfinalizowane w III kwartale br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200