Novell: linuksowy klient Exchange 2003

Novell poinformował o udostępnieniu obsługi Exchange 2003 w oprogramowaniu klienta Ximian Connector for Microsoft Exchange, który jest dostępny w wersji 1.4.5.

Ximian Connector for Microsoft Exchange to dodatkowy moduł pakietu Ximian Evolution, pracującego na komputerach biurowych z systemami Linux i Solaris. Zapewnia on pełne uprawnienia klienta Exchange 2000/2003.

Ximian Evolution to aplikacja open source, która umożliwia zarządzanie pocztą elektroniczną, terminarzami oraz danymi kontaktowymi i listami zadań. Współpracuje z szeroką gamą wersji dystrybucyjnych Linuksa i odmian systemu UNIX (m.in. Red Hat, SuSE, Mandrake i Solaris).

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Ximian Evolution obsługuje najważniejsze standardy wymiany danych i komunikacji, np. IMAP, POP, SMTP, LDAP i iCalendar, wyposażony jest we wbudowany edytor tekstu i oferuje mechanizm szybkiego wyszukiwania, foldery wirtualne (vFolders), możliwość wyświetlania wiadomości poczty elektronicznej z podziałem na wątki oraz synchronizację z komputerami naręcznymi Palm.

Więcej informacji pod adresemhttp://www.ximian.com/products/connector. Aplikację Ximian Evolution można pobrać bezpłatnie pod adresemhttp://www.ximian.com. Jest ona również dostarczana na dysku CD wraz z pakietem Ximian Desktop Professional Edition, który kosztuje 99 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200