Novell kupił kolejną spółkę doradczą

Amerykański producent wzmacnia swój dział konsultingowy na terenie Wielkiej Brytanii i całej Europy poprzez przejęcie spółki Salmon specjalizującej się w doradztwie i rozwiązaniach e-biznesowych dla handlu i ubezpieczeń. Wartość transakcji nie została ujawniona.

425 mln USD - Novell przeznaczy na akwizycje w celu rozbudowy oferty linuksowej. O potencjalnych celach są już pierwsze spekulacje.

Brytyjska spółka przeprowadzi migrację części swoich produktów na Linuksa. Akwizycja pomoże odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami open source ze strony angielskich przedsiębiorstw. W planach Salmona jest m.in. opracowanie linuksowej platformy internetowej dla towarzystw ubezpieczeniowych, która umożliwi zawieranie umów online.

Firma posiada w ofercie środowisko programistyczne SOFIA, umożliwiające rozwijanie usług i aplikacji sieci Web na różnorodnych platformach.

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Dlaczego warto aktualizować jądro systemu operacyjnego Linux?

Przypomnijmy, że w 2001 r. Novell przejął spółkę doradczą Cambridge Technology, z której wywodzi sie obecny prezes firmy Jack Messman. Zakup ten miał pomóc Novellowi w transformacji z firmy produktowej w kierunku dostawcy kompleksowych rozwiązań i usługi informatycznych.

Przychody Novella w II kw. 2004 r. rozliczeniowego sięgnęły 294 mln USD, wobec 276 mln USD wypracowanych w analogicznym okresie ub.r. Zakończony 30 kwietnia kwartał spółka zamknęła zdecydowanie na plusie, notując zysk netto rzędu 10 mln USD, w porównaniu do straty sięgającej 29 mln USD rok wcześniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200