Novell dla biznesu po polsku

Novell wprowadził do sprzedaży pakiet Small Business Suite 6 w polskiej wersji językowej. W pełni spolonizowane zostały narzędzia administracyjne, kreatory instalacyjne, dokumentacja oprogramowania.

Novell wprowadził do sprzedaży pakiet Small Business Suite 6 w polskiej wersji językowej. W pełni spolonizowane zostały narzędzia administracyjne, kreatory instalacyjne, dokumentacja oprogramowania. Podstawą pakietu jest sieciowy system NetWare 6.

W zestawie znajduje się także oprogramowanie do pracy zespołowej GroupWise 6 PL, aplikacje BorderManager 3.6 w wersji Enterprise oraz ZENworks for Desktops 3.2 - narzędzie ułatwiające administrowanie pracującymi w sieci komputerami i aplikacjami. Nowością w stosunku do poprzedniej wersji SBS jest m.in. możliwość korzystania z usług iFolder, iPrint i WebAccess, oferujących zdalną synchronizację plików, dostęp do drukarek, czy funkcji administracyjnych z dowolnego komputera podłączonego do Internetu.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?
  • Wydłużenie żywotności akumulatora w komputerach przenośnych

Tradycyjnie pakiet uzupełnia oprogramowanie dostarczone przez partnerów Novella. Są to m.in. spolonizowany serwer faksowy Tobit FaxWare dla GroupWise, oprogramowanie antywirusowe Network Associates VirusScan i NetShield (dla stacji roboczych i serwera) a także FatPipe Internet Software - aplikacja umożliwiająca współdzielenie i łączenie kilku linii telekomunikacyjnych do połączeń z Internetem.

Small Business Suit 6, tak jak poprzednie wersje oprogramowania, przeznaczony jest do budowy platformy sieciowej w małych i średnich firmach. Standardowo pakiet dostarczany jest wraz z licencją na pięciu użytkowników. W Polsce cena SBS 6 wynosić będzie 925 USD. Możliwe jest dokupienie pojedynczych licencji (70 USD) dla kolejnych użytkowników (max. 50).

Według danych Novella przychody ze sprzedaży pakietów Small Business Suite stanowią 20% obrotów firmy w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200