Novell Small Business Suite 6 PL na gwiazdkę

Tydzień przed świętami Novell poinformował o udostępnieniu Novell Small Business Suite 6 w polskiej wersji językowej.

Tydzień przed świętami Novell poinformował o udostępnieniu Novell Small Business Suite 6 w polskiej wersji językowej.

Jest to najnowsze wydanie nieźle sprzedającego się w Polsce pakietu oprogramowania sieciowego dla mniejszych firm. Small Business Suite pozwala małym firmom na łatwe i bezpieczne integrowanie ich sieci lokalnych z Internetem.

Zobacz również:

  • Aplikacja Inperly Billenium z e-dowodem osobistym

Według danych Demoskopu w 2001 r. w Polsce zarejestrowanych było ponad 3 mln małych firm (z zatrudnieniem nie przekraczającym 50 osób). Szacuje się, że ponad połowa z nich nie jest skomputeryzowana. Właśnie w tej grupie Novell upatruje nowych klientów, chociaż można się spodziewać, iż w znacznej części są to jednoosobowe podmioty gospodarcze, nie potrzebujące żadnej sieci. Jednak już wśród firm kilkuosobowych (np. sieci aptek, stacje benzynowe) można znaleźć wiele takich, w których sieć mogłaby znacząco poprawić efektywność działania.

Rozwiązania Novella dla małych firm funkcjonują na naszym rynku już od pięciu lat, Wśród tych, którzy zdecydowali się na pakiet Novell Small Business Suite można znaleźć: szpitale, piekarnie, teatry, spółdzielnie mieszkaniowe a także administracje uczelni państwowych i prywatnych. Dużą grupę klientów w tym segmencie stanowią szkoły, starostwa, urzędy gmin i miejskie. Listę uzupełniają drobne zakłady wytwórcze i usługowe. Przychody ze sprzedaży tego pakietu stanowią 20 proc. obrotów Novell Polska.

Novell Small Business Suite 6 jest adresowany do firm (organizacji) zatrudniających nie więcej niż 50 osób. System zapewnia podstawowe opcje w dziedzinie sieci i pamięci masowej, udostępniane przez system NetWare 6, a ponadto obsługę pracy zespołowej za pośrednictwem GroupWise 6, zarządzanie komputerami biurowymi za pomocą ZENworks for Desktops 3.2 oraz ochronę sieci przez zastosowanie pakietu BorderManager Enterprise Edition 3.6. Możliwości te są uzupełniane produktami partnerów Novella, w tym m.in.: Tobit FaxWare, Network Associates VirusScan i NetShield oraz FatPipe Internet Software.

Small Business Suite 6 wykorzystuje możliwości najnowszego systemu operacyjnego Novella - NetWare 6 - zapewniając stały dostęp do usług internetowych małym firmom, gdzie liczba użytkowników nie przekracza 50. Elementami tego pakietu są składniki systemu NetWare 6 zapewniające dostęp z dowolnego miejsca - iFolder, iPrint i NetWare WebAccess. Umożliwiają one korzystanie z plików, drukarek, usług katalogowych, poczty elektronicznej i innych podstawowych zasobów sieciowych, a także zarządzanie nimi z każdego miejsca za pomocą dowolnego komputera biurowego lub innego urządzenia. Small Business Suite oparto na niezawodności systemu NetWare i oferowanych przez niego zabezpieczeniach. Fakt ten ma istotne znaczenie dla małych firm, których często nie stać na zatrudnianie personelu informatycznego zajmującego się wyłącznie utrzymywaniem sprawności sieci.

Pakiet Novell Small Business Suite 6 PL jest dostępny na polskim rynku w specjalnej cenie 925 USD na sieć dla pięciu użytkowników (cena w Europie Zachodniej - 1295 USD). Dodatkowe licencje można zakupić w modułach: 1, 5 i 25. Szersze informacje można znaleźć pod adresemhttp://www.novell.com/products/smallbiz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200