Novell: SUSE jest lepsze niż Vista

Novell uruchomił witrynę internetową, na której informuje społeczność, że SUSE Linux Enterprise Desktop może być "zniewalającą alternatywą" dla Windows Visty. Wydaje się jednak, iż przekaz kierowany jest przede wszystkim do odbiorców korporacyjnych.

Na witrynie porównano ze sobą Vistę i SUSE Linux Enterprise Desktop 10; Novell "przypomina", że SLED 10 już jest i w przypadku chęci upgrade'u użytkownika powinien sprawdzić się lepiej niż Vista.

Firma podkreśla, że najnowsza wersja Windows przegrywa z Linuksem zarówno pod względem TCO, jak i użyteczności. SLED oferuje ponoć 90 procent funkcjonalności Visty i Microsoft Office za mniej niż jedną dziesiątą kosztów.

Zobacz również:

Z drugą częścią ostatniego twierdzenia trudno się spierać, SLED 10 kosztuje zaledwie 50 dolarów i sprzedawany jest z pakietem biurowym OpenOffice.org, podczas gdy ceny Windows zaczynają się od ok. 100 dolarów. Również oprogramowanie zarządzające jest tańsze - ZENworks Linux Management 7 użyty do sterowania 25 komputerami kosztuje 1725 dolarów, podczas gdy porównywalne rozwiązanie Microsoftu - aż 6055 dolarów.

Warto zajrzeć: "SUSE Linux Enterprise Desktop 10 is the compelling alternative to Windows Vista"


TOP 200