Novell: Microsoft pomoże Linuksowi

Zdaniem prezesa i szefa zarządu Novella, Jacka Messmana, najnowsza wersja systemu Windows - Windows Vista - wypromuje Linuksa. Twierdzi on, iż koszty uaktualnienia do nowszego OS-a z Redmond przekonają firmy do znalezienia tańszej alternatywy, czyli właśnie Linuksa.

Novell: Microsoft pomoże Linuksowi

Jack Messman

Choć Microsoft zapowiedział premierę Visty dopiero na koniec przyszłego roku, zdaniem Messamana przez cały 2006 rok klienci biznesowi będą decydować się raczej na Linuksa. Jego zdaniem koszty migracji z Windows XP do Visty są wyższe niż koszty migracji z XP do systemu spod znaku pingwina.

Prezes Novella nie ukrywa, że Linux w roli systemu desktopowego jest odrobinę mniej funkcjonalny niż Windows - ale uważa to za jego podstawową zaletę, dzięki której firmy mogą zwiększyć produktywność pracowników. Wystąpienie Messmana momentalnie wywołało wiele komentarzy. Na przykład użytkownicy odwiedzający serwis Slashdot.org błyskawicznie przypomnieli, iż każde wprowadzenie nowego produktu przez Microsoft Novell kwituje w bardzo podobny sposób - zapowiadając szerszą akceptację dla Linuksa.

Zobacz również:


TOP 200