Notowania giełdowe w wersji na smartphona

Inwestorzy giełdowi mogą już obserwować sytuację na warszawskim parkiecie oraz składać zlecenia na GPW, CTO i na giełdach zagranicznych poprzez urządzenia mobilne. Możliwość taką daje im serwis transakcyjny Inwestor mobile uruchomiony przez DM BZ WBK.

Do tej pory w Domu Maklerskim BZ WBK istniała możliwość składania zleceń giełdowych przez telefony komórkowe za pośrednictwem systemu WAP lub przy użyciu komputera z dostępem do Internetu za pośrednictwem serwisu Inwestor online. Natomiast Inwestor mobile pozwala na inwestowanie klientom posiadającym urządzenia z przeglądarką internetową obsługującą protokół xHTML, w tym palmtopy, smartphony, telefony komórkowe obsługujące aplikacje napisane w języku Java.

Bezpieczeństwo transakcji mobilnych zapewniają kody dostępu PIN i NIK. Połączenie z serwisem odbywa się zaś z wykorzystaniem szyfrowaniem transmisji danych, a serwer posiada certyfikat bezpieczeństwa VeriSign, chroniący dane przed dostępem osób postronnych. Dodatkowym zabezpieczeniem może być token, generujący jednorazowe hasła dostępu.

Inwestor mobile jest dostępny w dwóch wersjach: Professional i Prestige, różniących się zakresem dostępnych usług. Wersja Prestige pozwala m.in. na obserwację wykresów w czasie rzeczywistym, czy śledzenie na bieżąco przebiegu notowań na GPW. Korzystanie z serwisu pozwala też na obniżenie kosztów transakcji, ponieważ prowizje za transakcje dokonywane przez Internet są niższe niż za zlecenia składane telefonicznie bądź osobiście.

Źródło: DM BZ WBK


TOP 200